Daft Punk je jméno skupiny franouzkého hudebního dua Guy-Manuela de Homem-Christa a Thomase Bangaltera, kteří jsou považováni za jeden z nejúspěšnějších elektronických projektů současnosti, jak v prodeji alb, tak ohlasu kritiky. V roce 2013 vydali song s názvem Get Lucky, na které spolupracovali s Pharrellem Williamsem a jen během dvou dnů bylo prodáno 50 tisíc kopií této skladby.

Dvojice se také proslavila svou imagí futuristických robotů, jak na svých živých vystoupeních, tak i na fotkách pro veřejnost, propagačních materiálech nebo ve videoklipech. Existuje jen velice málo fotografií Daft Punk s odkrytými tvářemi. Ve skutečnosti prý nosí masky kvůli své stydlivosti.

Duo Daft Punk za celou dobu svého působení vydalo již několik alb. Mezi ty nejznámější patří například Discovery, Human After All nebo Random Access Memories, na kterém je již zmíněná skladba Get Lucky. Podle francouzského časopisu Tsugi Magazine se nyní však jedna polovina – přesněji Guy-Manuela de Homem-Christo – rozhodl pro vydání vlastního sólového alba, na kterém nyní pracuje na předměstí Paříže. Datum vydání dosud nebylo naplánováno, ovšem co je již známo, je to, že album bude plné vokálních hudebních umělců včetně talentované francouzké herečky a zpěvačky Charlotte Gainsbourg, kterou můžete znát například z úspěšného filmu Nymfomanka. To také naznačuje, že by album mělo mít mírnější atmosféru, příjemné vokály a podmanivé tóny, takže určitě se bude na co těšit.