Koncem loňského srpna bylo oznámeno, že projekt Dash Berlin, tak, jak ho známe, se rozdělil. „Skupina“, která byla složena ze tří lidí – DJe Jeffreyho Sutoria a producentů Sebastiaana Molijna a Eelke Kalberga, se „rozhádala“ a zmíněný DJ musel uskupení opustit.

Jeffrey tak začal vystupovat „sám na sebe“ a jako umělecký pseudonym si nechal právě své jméno, ale bookingů velice ubylo a pro fanoušky už to nemělo ten správný drive. A to i přesto, že Jeff vydal i svou vlastní skladbu.

Teď to ale vypadá, že „rozbouřené moře se uklidnilo“ a z Jeffreyho Sutoria je znovu Dah Berlin, avšak bez původních hudebních producentů. Sebastian i Eelke couvli a přenechali tak projekt kompletně Sutoriovi. Je tedy více než pravděpodobné, že bude hledat i nové hudební producenty.

Vše bylo pak podrženo oficiálním prohlášením:

„Po senzační jízdě jako na horské dráze, která trvala více než deset let, jsme došli k závěru, že chemie mezi námi je pryč a je čas a změnu. Jeffrey Sutorius povede odkaz Dash Berlin se svou vlastní vizí. Dva zakládající členové Sebastian Molijna a Eelke Kalberg, se rozhodli, že od projektu odstoupí.“

K odstoupení se odhodlala i Vanderkleij Agency, která Dash Berlin oficiálně zastupovala. Fanoušci jsou nyní v očekávání, co přinese budoucnost.