john digweed

Elektra na Flédě je již deset let královnou brněnských parties. V dubnu to potvrdí s korunním princem světové taneční scény Johnem Digweedem.

4. dubna se chystá Fléda opět potvrdit, že klubové noci Elektra jsou jedinečnými událostmi v kontextu nejen domovského Brna, ale celé české taneční scény. V roce desátých narozenin Elektry za DJským pultem stane jedna z největších osobností historie i současnosti DJingu, Brit John Digweed.

Zatímco kariéry řady DJs jsou postaveny na humbuku, PR fíglech a laciných tricích, John Digweed svoji pozici jednoho z nejzásadnějších tvůrců postavil na pevných základech. Jeho stále nabitý diář svědčí o tom, že clubbeři po celém světě toto velmi dobře vědí. A nyní tedy guru elektronické muziky, který má za sebou společné turné s Davidem Bowiem, Mobym, Fatboyem Slimem i Carlem Coxem, přijíždí do Brna, aby potvrdil svoje mimořádné postavení. Říká se, že být vtažen do Digweedova setu je s ničím nesrovnatelným zážitkem. Na Flédě tomu bude jistě nápomocna i nová špičková zvuková apartura a především vnímaví brněnští clubbeři, kteří Elektře spolu s velkou hvězdou na pódiu dodají tu správnou energii a jiskření.

Elektru v režii Johna Digweeda doplní také sety renomovaného brněnského rodáka DJe Orbitha, košického DJe Borry, za pultem se objeví také pražský DJ Fatty M a brněnský DJ Fly.

Vstupenky na hvězdnou klubovou noc Elektra na Flédě, která začne v pátek 24. dubna od 20 hodin, stojí v předprodeji 490 Kč, na místě budou za 540 Kč. Více informací na http://fleda.cz/program/vse-2015-4-24-elektra-john-digweed-2259?prgl=3

John Digweed se za DJský pult postavil poprvé v patnácti letech v rodném Hastingsu, kde se brzy stal výraznou osobností zdejší klubové scény. Zaujal na parties na proslaveném molu Hastings Pier, kde vystupoval vedle Carla Coxe či Prodigy. Průlom v kariéře nastal v roce 1993, kdy začal spolupracovat s DJem Sashou a proslavili se společnými progressive house sety v klubu Renaissance v Mansfieldu. V roce 1994 byli první, kdo vydali svoje klubové mixy pod jménem Renaissance: The Mix Collection jako regulérní komerční nahrávku. John Digweed založil label Bedrock Records. Pod nickem Bedrock spolu s Nickem Muirem vyprodukovali mimořádně úspěšný track ‘For What You Dream Of’, který se oblevil v kultovním filmu Trainspotting. Postupně si jeho kvalitní a nápadité sety získávají celosvětové uznání, křižuje svět spolu s Davidem Bowiem, Mobym, Carlem Coxem či Fatboyem Slimem. Jeho relace Transitions Radio Show poslouchá 10 let ve 30 zemích kolem 12 miliónů posluchačů. Na absolutním vrcholu DJského a producentského světa John Digweed vytvořil a drží vysokou úroveň tvůrčí integrity, která stala globálním měřítkem v oboru.