jp1

Jakub Deja a Pavel Razým jsou ústřední postavy agentury JP entertainment, která aktuálně ovládla západní, a zejména plzeňskou taneční scénu. Jejich agentura stojí za festivaly jako Bolevák Music Festival, Summer City Fest, Pilsen Dance Music Festival (Firebeatz) a největší Halloween na západě čech. Kromě toho pořádají akce v klubu Pantheon a angažují se v dalších činnostech.

Ahoj kluci, jak dlouho Vaše agentura funguje?
Oba: Ahoj, naší firmu jsme založili v únoru roku 2015, takže koncem měsíce budeme mít oficiální druhé výročí, které budeme slavit společně s Firebeatz a dalšími DJs v Plzeňské Papírně 17.3. Jinak už jsme spolupracovali několik let před založením s.r.o.

A jak jste se vlastně dali dohromady?
Oba: Potkali jsme se při práci za barem asi před 10 lety, ale dohromady jsme se dali až při otevření clubu Pantheon v Plzni.
Pavel: Vlastně jsem v Pantheonu Jakuba zaměstnal a od té doby jsme se stali nerozlučnou dvojkou.

Jak vypadá takový běžný pracovní den?
Oba: To se nedá takhle úplně říct, práce promotérů je zajímavá právě v tom, že každý den je úplně jiný. Snažíme se každé ráno sejít v kanceláři, ale hodně času trávíme i na cestách při domlouvání jednotlivých eventů. V den akce je to vždy hodně hektické a snažíme se si práci rozdělit tak aby jsme vše stihli jak máme v plánu. Každý festival stavíme vždy minimálně den předem a stejně máme co dělat. Postupem času jsme přišli na to, že nezvládneme vše sami a musíme najímat pomocné síly.
Jakub: Já osobně se vždy nemůžu dočkat break eventu, kdy ze mě vše spadne a konečně začne zábava.

jp4

A jak to vypadá po mejdanu?
Oba: Po mejdanu? Pro nás konec mejdanu znamená začátek velkého úklidu, počítání a bourání. Až potom přichází na řadu několikadenní spánek.

Jste hodně nervózní v průběhu akce?
Oba: Záleží na tom co to je za akci, ale nějaká nervozita tam je vždy. Postupem času jsme přišli na to, že nás tenhle adrenalin docela i baví.

Co obnáší uspořádat takový Bolevák nebo Pilsen Dance Music Festival? Kolik toho musíte zařídit? A kolik Vás na takové akci vůbec pracuje?

Oba: Tak v dnešní době už se jedná o takové akce na kterých je potřeba pracovat minimálně půl roku dopředu. Zařizováního je samozřejmě až nad hlavu, od pronájmu prostoru, marketingu, bookingu správných djs až po samotnou realizaci akce. Jelikož se snažíme dělat si vše sami, řešíme i vlastní personál, barmany a kompletně celý team z řad našich známých a kamarádů.

Podle čeho vybíráte vystupující na své eventy? Jak se vlastně stane, že někdo přiveze Firebeatz?
Oba: K práci promotéra patří sledování nejen české scény, konkurence a aktuálních trendů. Jinými slovy snažíme se vytvořit si všeobecný přehled.
Jakub: Taky proto trávíme veškerý volný čas sledováním sociálních sítí a hudebních kanálů. Stává se mi často, že se mi lidi ptají jak to vůbec stíhám účastnit se všech akcí, co označuji na facebooku. Samozřejmě nemůžu být všude, co mi zajímá.
Oba: Dlouho jsme mluvili o tom, že by jsme rádi přivezli jméno, které by nás i celou scénu na plzeňsku posunulo zase o level výš. Po dlouhodobém rozmýšlení, jsem vybrali jako správnou variantu holandské duo Firebeatz. Teď už jen doufáme, že nebudeme sami tohoto názoru a na festival přijde co nejvíce fans taneční hudby a společně s námi oslaví druhé výročí od oficiálního založení JP Entertainment.

jp5

Jak z pohledu pořadatele vypadá ideální akce?
Oba: Ideální akce? To jsme ještě asi nezažili, vždy se najde něco co bychom do budoucna chtěli dělat lépe. Často nám to lidi stěžují zničenými věci a podobnými nepříjemnosti. Jinak prozatím za idealní akci považujeme tu, která má pozitivní ohlasy (jako každá naše akce) a drží se v zelených číslech.

Existuje nějaké jméno, které je Vaším snem? Koho byste chtěli přivézt na svůj mejdan?
Jakub: Dlouho už visí ve vzduchu Don Diablo, ale mým cílem je teď najít jméno co by vyprodalo pražské Sasazu.
Pavel: Každý posloucháme trochu jiný styl hudby, ale vesměs se držíme v taneční a elektronické scéně. Můj sen by bylo přivézt si na naší akci Erica Prydze. Tak uvidíme třeba se mi to někdy splní.

Jak si myslíte, že bude vypadat scéna za pět let?
Jakub: Sám jsem na to zvědavej, protože mi přijde, že nikdo z nás neví co bude za rok, natož za 5  let.
Pavel: Dříve vyprodávali haly rockové kapely, pak to byl rap a teď EDM. Uvidíme kam se to za následujích 5 let dostane, každopádně my půjdeme s proudem.

Dostávají na Vašich akcí šanci i mladí a talentovaní?
Oba: Jak na které, je to hodně individuální. Například lae teď na Summer city festival připravujeme contest pro začínající djs, který bude probíhat každou středu v Dominik Jazz Rock Cafe a vítěz dostane booking na hlavní stage festivalu.

Bolevák festival je známý i tím, že nabízí velké množství vedlejších aktivit. Je o to mezi návštěvníky velký zájem nebo se jedná spíše o vedlejší atrakce?

Oba: Snažíme se být odlišní, chceme aby Bolevák music festival obsahoval vždy něco navíc oproti jiným tuzemským festivalům. Vedlejší aktivity slouží jako přidaná hodnota pro držitele VIP vstupenek.

Co na Vašich akcích plánujete z loňska opakovat a čeho by jste se chtěli naopak vyvarovat?
Oba: Určitě bychom se rádi vyvarovali dešti na letních festivalech. Jinak jsme byli s dosavadním průběhem akci docela spokojeni, jen se chceme postupně zlepšovat po technické stránce. Prostě být rok od roku modernější a připravit účastníkům ojedinělý zážitek a příjemné prostředí čistého festivalu.

Sledujete na událostech diskuze fanoušků? Co si z nich odnášíte a jaké změny případně děláte?
Oba: Samozřejmě sledujeme a i se snažíme většině vyhovět, ale určitě chápete, že ne vždy to jde. Jakože třeba na festival se vstupným 300 czk asi Hardwella nedostaneme. Jinak nás rozumné názory zajímají a často se podle nich řídíme. Na oba letní festivaly, jsme vypsali anketu o tom, kdo by měl na festivalu vystoupit.

fire

Co je na pořádání akce vlastně vůbec nejtěžší?
Oba: Jde o jeden velký celek a důležitý je nezapomenout ani na jeden prvek téhle skládačky, jinak by se vám to mohlo snadno celý rozsypat. Samozřejmě ani psychický nátlak na nás oba neni nic příjemného.
Jakub: Každý by chtěl být na guest listu, ale to že máme důležitější starosti už si málo kdo uvědomuje.

Na závěr nám řekněte nějakou tu veselou historku z natáčení.
Jakub: Mě třeba naposled manager Dj Roshe poblil týden starý auto při cestě na letiště.
Pavel: Mě pobavil Manene když mi začal při vánočních svátcích vysvětlovat, že já vlastně vánoce neslavim když jsem z Ruska. (nickname Nikitin)