To, o čem se v hudebním světě šuškalo v posledních dnech, se stává realitou. Justin Bieber prodal svá hudební práva společnosti Hipgnosis Songs Capital za více než 200 miliónů dolarů. Oznámení přišlo přímo od nakupující společnosti, které nyní potečou veškeré příjmy ze streamů nebo pokud budou songy použity ve filmu, televizi či rádiích.

Smlouva platí na všechny skladby, které vyšli do roku 2021, což je zhruba 290 písní. Firmě budou patřit i originální nahrávky bez masteringu.

„Když se Justin rozhodl prodat své songy, našli jsme nejlepšího partnera na trhu, který zachová a bude i nadále šířit jeho dědictví. Jsem 15 let svědkem jeho hudební cesty a dnes jsem rád za všechny zúčastněné.“ – řekl Scooter Braun, jeho manažer.

Dohoda přichází v době, kdy zpěvák odložil termíny jeho turné Justice na neurčito. Které se odsouvá již velmi dlouho. Nejprve to bylo kvůli pandemii covid a následně kvůli zdravotním potížím, kdy zpěvák bojoval s Ramsay Huntovým syndromem, což je vzácné onemocnění, které v jeho případě vedlo k paralýze obličeje.

Společnost Hipgnosis také koupila práva na všechny skladby od Justina Timberlakea, která stále polovinu, tedy 100 miliónů dolarů. Rekordmanem ale Bieber není, protože letos zatím nejvíce inkasovala kapela Genesis a Phil Collins, kteří prodali svá práva za 300 miliónů.