Kdo by neznal legendární film o dvou totálních outsiderech, kterým se naskytne příležitost zbavit se panictví a zároveň světu dokázat, že jsou špičkoví DJové. Kultovní film Klub Sráčů je britská komedie, která zaznamenala úspěch hlavně u posluchačů taneční hudby, a to díky soundtracku, který je napěchován tou nejlepší taneční hudbou, která v té době byla k mání.

Ve filmu se objevily skladby od Fatboye Slima, Underworld, Fragmy, Ayly, Rogera Sancheze, Langeho, Maura Picotta a dalších hvězd. Děj se pak točí kolem dvou hlavních postav Kevina a Perryho, kteří odlétají na partyostrov Ibiza, kde potkají legendárního DJe Paula Bulvu a seznámí se s holkami svých snů.

Ač se to zdá neuvěřitelné, tak 21. dubna tomu bude osmnáct let, kdy tenhle film měl svojí světovou premiéru. Do českých kin se pak dostal až téměř o rok později, konkrétně 15. 2. 2001. V originále se film jmenuje Kevin & Perry Go Large.

Ačkoli byl film kritikou přijat velmi špatně, tak nutno říci, že se jednalo o nejnavštěvovanější komedii v Anglii roku 2000 a do srdcí fanoušků taneční hudby se zapsala velmi výrazně. Zde si přečtěte pár zajímavých faktů, které jsou o filmu zveřejněny na stránce csfd.

– Teenagery Kevina a Perryho ztvárnila herecká dvojice, jíž bylo v době natáčení téměř 40 let.

– Perryho hrála ve skutečnosti žena, herečka Kathy Burke.

– Klub Amnesia je na půli cesty mezi městem Eivissou a San Antoniem a jezdí tam patrový discobus. Vstupné stojí podle aktuální akce v rozmezí 25 až 55 euro a pivo lze zakoupit za 10 euro.

– Ve filmu jdou Kevin (Harry Enfield) a Perry (Kathy Burke) do klubu Amnesia, ve skutečnosti byl však použit vchod do klubu El Divino.

– Kluby zmíněné ve filmu ve skutečnosti opravdu existují.

-Kevin (Harry Enfield) byl se svými rodiči a Perrym (Kathy Burke) na Ibize ubytovaný ve městě Santa Eulària des Riu.

– Pozorný divák a zároveň znalec aut si všimne, že při úvodních titulcích a záběru na ulici, kde Kevin (Harry Enfield) bydlel, jsou všechny vozy značky Ford. Hned u vchodu se nachází model Ford Focus v sedanu, soused umývá Focus v provedení hatchback a na ulici je možné zahlédnout další Focus a Fiestu.

– Nejnavštěvovanější britská komedie roku 2000.