V posledních dnech se na internetu objevilo mnoho spekulací o tom, co se děje se světovým DJem, který je znám pod jménem Dash Berlin. Ten totiž začal rušit všechna svá vystoupení a jako důvody udával zdravotní problémy. Je tedy jasné, že si fanoušci dělali o tohoto oblíbeného umělce veliké starosti. Ovšem realita je úplně jiná.

Z tiskové zprávy, která byla dne 18. 6. zaslána do médií, vyšlo najevo, že Jeffrey Sutorius, známý právě pod svým alias Dash Berlin, není registrovaným vlastníkem tohoto jména. Mnozí totiž neví, že Dash Berlin je technicky trio, kde další dva členové – Eelke Kalberg a Sebastiaan Molijn – produkují hudbu a Jeffrey ji jako frontman propaguje.  Tento fakt sice není tajný, ale obecně není ani moc známý.

Sutorius prohlásil, že Kalberg a Molijn spolu s jeho agenturou Vanderkleijem zaregistrovali jméno „Dash Berlin“ pouze pod jejich jmény a na něj se takzvaně vykašlali. To tedy znamená, že Jeffrey Sutorius nemůže nadále vystupovat pod jménem, pod kterým ho zná celý svět. Celou situaci samozřejmě ihned převzali právníci a soudy. Dále byly zablokovány i všechny sociální účty Dashe Berlina, takže umělec má možnost vše uvést na pravou míru pouze přes média, jakým je i housemagazine.cz.

Co to znamená pro budoucnost Dashe Berlina jako takového, není nyní vůbec jisté. Doufáme, že tohle seskupení, které je od roku 2006 zodpovědné za nejznámější hity moderního trancu jako „Till The Sky Falls Down“ nebo „Waiting„, se brzy domluví a svět taneční hudby nepřijde o takové talenty.

Zde si můžete přečíst oficiální zprávu od Jeffreyho Sutoriuse: „Tímto prohlášením Vás informuji, že na konci května jsem přerušil své vazby s agenturou Vanderkleij, Sebastiaanem Molijnem a Eelkem Kalbergem. Důvodem k ukončení tohoto vztahu je špatné řízení v posledních několika letech a zanedbávání mých zájmů. Nedávno jsem zjistil, že Molijn a Kalberg spolu s agenturou Vanderkleij zaregistrovali jméno „Dash Berlin“ jako vlastní značku. Požádal jsem své právníky, ať tuto záležitost předloží před soudem a aby byla co nejdříve vyřešena. To všechno mělo negativní vliv i na mé zdraví, takže mi bylo doporučeno, abych to bral s co největším klidem. Rád bych to oznámil prostřednictvím vlastních kanálů sociálních médií, ale po ukončení vztahů byl přístup k mým účtům zablokován. Doufám, že všechno bude možné rychle vyřešit a že budu moct i nadále hrát. Miluji své fanoušky a doufám, že to pochopí. „

Zdroj: youredm.com, weraveyou.com, youtube.com