Producenti? DJové? ….. už to není dávno jen mužské pohlaví, co se objevuje za mixážním pultem. Dnes jsou i to DJky, producentky a hlavně krásné dámy, na které se dá koukat! Mezi hlavní představitelky patří určitě Nervo, Juicy M a v poslední době i Ewa Shaw. Ačkoli je věřejným tajemstvím, že většina jich má ghost-producenta, tak přinášíme pár tipů na krásky za mixážním pultem, které se za svůj vzhled a hudební um rozhodně nemusí stydět. Vy nám pak do komentářů dejte vědět, která je Vaše favoritka.

ewa shaw

Ewa Shaw
Aka DJ Bambi, tak tuto kanadskou krásku z Toronta jsme mohli slyšet živě v Praze, kde hrála na Only Open Air Festivalu. Její kariéra se rozjela v New Yorku, kde si během svých vystoupení vybudovala fanouškovskou základnu. Netrvalo dlouho a všimli si jí i top DJs a producenti jako např. Tiësto nebo Calvin Harris a jeho label Fly Eye Records, který jí vydal jeden z prvních tracků ,,Charizma“. ,,Get Down“, track pod labelem Spinnin Records ve spolupráci Hard Rock Sofa, si našel nejednoho fanouška. Jeden z posledních vydaných tracků ,,Space Jungle“ je doslova energickou bombou a pro mě jeden z top tracků vůbec. Uvidíme, kam tato dvaadvacetiletá nejenom půvabná DJka, ale i modelka dotáhne na poli taneční muziky.

juicy m

Juicy M
Dvacetitříletá kyjevská rodačka Marta Martus aka DJ Juicy M zde nesmí chybět. I tuto krásu jsme měli šanci zažít živě v Praze na říjnovém Dreamlandu. Juicy M se proslavila svými videi na youtube, kde snad v každém dílu předvádí velikou show s čtyřmi CDJ playery, a to míchání bez použití sluchátek. Kariéru nastartovala v roce 2007 na Ukrajině, kde hrála v několika klubech jako residentka. V roce 2010 se stala vítězskou v technické dovednosti DJs mezi ženami. V tomto roce založila svůj label JUMMP Records, kde vydala svůj první track ,,Samurai“ spolu s německým producentem Ton! Dysonem. Její poslední novinkou je ,,Blowback“.

nervo

Nervo
Australské blonďaté sestry Miriam a Olivia si na poli taneční scény už vytvořili veliké jméno. Jejich prosazení je spojené hlavně s textařinou. Například text pro track ,,When Love Takes Over“ pro Davida Guettu ve spolupráci s Kelly Rowland. Dále spolupracovaly např. s Kylie Minoque, Britney Spears, Cheryl Cole, … A nejsou to jen popová jména, se kterými spolupracovaly – pokračovat můžeme Armin van Buuren, Afrojack, Steve Aoki, … Jejich tracky mají na youtube miliony shlédnutí. Jejich největší hity poslední doby – ,,Revolutions“, ,,Ready For The Weekend“, ,,Like Home“ trhaly žebříčky na celém Světě. I tyto dvaatřicetitelé DJky jsme měli čest vidět v ČR na festivalu Macháč naživo.

dj amely

DJ Amely
Tato ukrajinská kráska se stala nejhezčí DJkou za rok 2013 a zdobí světové pánské magazíny. Její DJská kariéra je aktivní od roku 2008 a není to působení jen na domácí ukrajinské půdě, ale i na světové scéně. Hrála například na afterparty F1 v Indii nebo na warm up party Deep Purple v Nepálu. Na svém turné si zahrála po boku Boba Sinclaira nebo DJ Antoinea. Pro rok 2015se  chystá tato kráska prezentovat své nové album, které bude kombinovat ženskou vášeň v EDM žánru.

 

DJ Mari Ferrari
Ruská kráska z Moskvy není jen topmodelkou. Jako producentka se poprvé projevila ve spolupráci s Adamem Reevesem a s labelem Gramma Rec na tracku Reach Out. Za zmínku stojí track We Are Young ve spolupráci s Deepside Deejays nebo velmi energický a melodický track Stiff. Mari dostává nabídky hraní po celém světě. Mohli jsme ji spatřit v Brazílii, Portugalsku, Irsku, Německu, Malajsii, Bangladéši, Haiti,… Zatím její jméno není tak profláklé. Uvidíme, kam až se Mari Ferrari ve světě taneční muziky dostane.