Organizátoři festivalů se musí každoročně vyrovnávat s mnoha nepříjemnými situacemi, které jejich akce postihují. Od počasí, přes nemoc vystupujících, až například po výpadky elektřiny. Ovšem to, co se přihodilo organizátorům Bluesfestu v Kanadě, jen tak něco asi nepřekoná. Tento festival je jedním z největších v zemi a každoročně ho navštíví kolem 300 tisíc lidí. Ale bohužel na letošní ročník, který se měl konat už 5. července, si budou muset fanoušci tentokrát počkat.

Celá akce byla totiž odložena kvůli velice ohroženému druhu ptáka (killdeer) a jeho čtyřem vejcím. Ten je chráněn kanadskou vládou a každý pokus o přesun vajec by mohlo zapříčinit to, že by je matka nemusela přijmout zpět.

Musím říct, že tohle je zatím nejnáročnější problém, který jsme kdy museli řešit,“ uvedl výkonný ředitel Bluesfestu Mark Monahan.

Vejce potřebují na vylíhnutí kolem 25 dní a poté trvá ještě pár dní, než mohou ptáci bezpečně odletět. Mezitím organizátoři zkouší zajistit v co nejbližší době jiné místo pro konání festivalu, což při jeho velikosti nebude vůbec lehké.

Místo hnízdění bylo uzavřeno a byla zde umístěna i bezpečnostní hlídka, aby se zajistilo, že vejce zůstanou až do vylíhnutí v bezpečí.