kygo uvodka

Kygo byl za minulý rok nepochybně jedním z největších umělců. Byl hudebním portálem Spotify jmenován „umělcem roku“ a také dosáhl nejrychleji 1 miliardy shlédnutí na stejné platformě. I přesto, že víme, jakou hudbu tento norský producent vydává, kolik má shlédnutí a podobně, nevíme o něm tak zcela vše. Například věděli jste, že jeho umělecké jméno Kygo je poskládané z jeho skutečného jména Kyrre Gørvell-Dahll? Stačí tedy vzít jeho dvě první písmena ze jména, to stejné i u příjmení – a voilà – máme tu Kygo.

Zde Vám přinášíme dalších 5 informací, které o něm pravděpodobně ještě nevíte:

1 – Začal hrát na klavír ve svých 6 letech a hudbu skládat od svých 16.

2 – Kygo studoval ekonomii na edinburghské Heriot-Watt University ve Skotsku, než se plně začal věnovat tomu, co mu jde asi nejlépe – hudbě.

3 – Tento producent je v podstatě ložnicový učeň. Naučil se tvořit elektronickou hudbu tím, že sledoval stovky tutoriálů na Youtube a inspirací mu byl track „Seek Bromance“, který má na svědomí Avicii.

4 – V roce 2014 Kygo nahradil Aviciiho na hlavní stagei TomorroWorldu, kde Avicii nevystoupil kvůli ohrožení svého zdraví.

5 – Pokud by nevyšla jeho kariéra hudebního producenta, chtěl se živit jako fotbalista – jak říká: „Když jsem vyrůstal, chtěl jsem být fotbalový hráč. Trávil jsem hodně času hraním a trénováním fotbalu, ale když jsem byl teenager, začala se u mě vyvíjet vášeň pro hudbu a trávil jsem více času u klavíru a poslechem hudby“.

No my jediné, co můžeme, tak je poděkovat, že ho hudba okouzlila více. A kdo by si chtěl tohoto úžasného hudebníka vychutnat naživo, může tak učinit 9. 4. 2016, kdy vystoupí v pražském Foru Karlín. Oficiální event pak naleznete zde.

Zdroj: soundcloud.com, youredm.com