laidback luke

Nedávno proběhla v Amsterdamu každoroční konference nazvaná Dancefair, na kterou se sjíždí všichni nadšenci nejen taneční hudby z celého světa. Samozřejmě zde nesmí chybět ani světoví DJs a pořádný program nadupaný těmi nejlepšími vystoupeními, diskusemi a přednáškami. Na rozdíl od školy věřte, že zde byste určitě neusínali a neproklínali svého přednášejícího, ať už konečně drží kušnu a pustí Vás domů.

Jedním z letošních vystupujících na této konferenci byl také dobře známý a oblíbený holandský DJ a producent Laidback Luke, jehož přednáška nesla název „Real DJing„. V průběhu své prezentace LL ukázal i několik tipů a triků, které on sám při hraní a produkování používá, a také představil techniku, které říká „power mixing„. V celém hodinovém záznamu se dostane umělec k různým tématům jako je i technika, kritika svých vlastních mixů nebo jak vybírat do setu tracky a míchat je uměleckým způsobem. „Velmi důležitá věc, která DJingu v dnešní době chybí, je trend a hlavně chuť ho dělat“ tvrdí DJ. „Je to mnohem víc než stát nahoře na stagei s rukama nad hlavou a skákat na kameru.“ LL také říká, že hodně záleží i na osobitém stylu. Chcete snad být falešný Hardwell nebo Dimitri Vegas & Like Mike? Nebo chcete být sami sebou a takto vystupovat? Celé vystoupení pak umocňuje jeho tématicky zvolené tričko s trefným nápisem, které nejsou u tohoto umělce žádnou novinkou.

Video je určitě inspirací pro všechny jak začínající Djs, tak i pro ty, co už se nějakým způsobem snaží prosadit. Takže pěknou podívanou ve videu níže a jak říká Laidback Luke, „Salut“!

zdroj: youtube.com