20. dubna to bude již rok, co svět opustil jeden z nejnadanějších umělců v oblasti hudby. Aviciiho skladby dojímají srdce lidí i dnes a ještě dlouho budou. Rodina si je moc dobře vědoma, jak velká ztráta to byla i pro jeho fanoušky, a proto se snaží co nejvíce zapojit do šíření jeho památky. To také dokazují například oficiální webové stránky Tima Berglinga, ze kterých rodina nechala udělat tzv. digitální památník, kam fanoušci mohou vyjadřovat vše, co jim přijde na mysl ve spojitosti s tímto umělcem. Dále také byla založena i nadace „Tima Berglinga“ na podporu duševního zdraví o níž jsme psali v nedávném článku.

Nyní se však rodina rozhodla pro další krok, který potěší fanoušky po celém světě, a to sice, že svolila k vydání nového alba, které bude zahrnovat nedokončenou a doposud nevydanou Aviciiho hudbu. Album by mělo vyjít již 6. června a bude se jmenovat jednoduše „TIM„. Koproducenti, kteří se na tomto albu podíleli, se v nedávném rozhovoru také vyjádřili, v jakém stavu byla Aviciiho mysl po skončení jeho turné, když začal pracovat na nové hudbě:

Bylo to, jakoby se Tim vrátil znovu k životu. A i přes to některé písně naznačovaly, že je v nich temnota,“ řekl Salem al Fakir.

První skladba z tohoto alba se jmenuje „SOS“ a vychází již dnes, 10. dubna. Bude obsahovat takové texty jako: „Slyšíš mě – SOS! Pomoz mi dát mou mysl odpočívat. Nechci být viděn v tomto stavu, ve kterém jsem. Nechci, abyste viděli, jak jsem byl v depresi.

Tim mluvil o textech, jakoby už byl v minulosti. Když teď slyším ty texty písní, nemůžu přestat myslet na to, jak se cítil a zda jsem nemohl něco udělat,“ vyjádřil se v rozhovoru další koproducent Kristoffer Fogelmark.

„SOS“ vyvolá ve fanoušcích jistě silné emoce, stejně jako celé album, které bude obsahovat 16 nikdy předtím nevydaných skladeb. Oznámení o tomto díle bylo sděleno prostřednictvím čtyřminutového videa, kde otec a další producenti popisují, jak celé album „TIM“ vznikalo.

Zdroj: youtube.com, youredm.com