Vzhledem k tomu, jaké škody způsobuje aktuální situace kolem koronaviru, asi nepůjde o žádné překvapení, ale i tak je číslo obrovské. Po celém světě se ruší akce. DJs, barmani a ostatní pracovníci klubů či festivalů jsou bez práce a všichni hledí směrem k lepším zítřkům. Podobně špatná situace panuje i na burzách po celém světě, kde se rapidní rychlostí propadají akcie. Ale co když tyhle dvě věci spojíte v jednu?

Právě odvětví „pořádání eventů“ patří mezi nejvíce postihnuté aktuální situací a své o tom ví i agentura Live Nation. V našich vodách působí jako největší pořadatel nejen koncertních akcí, ale příliš mnoho lidí už neví, že se jedná o mezinárodní firmu, která organizuje akce (koncerty, eventy) po celém světě. Pokud jste v posledních letech byli na nějakém koncertě, tak je více než pravděpodobné, že v něm mají prsty. V CZ například pořádali Deep Purple, zápas NHL, Metallicu, Rammstein, Backstreet Boys či MUSE. Do budoucna pak mají ohlášené například One Republic nebo Aerosmith.

Společnost byla založena v roce 2010 v USA a jejich akcie si lze koupit na burze. A jak je patrné z nadpisu, tak v posledních dnech zažily obrovský propad. Jelikož lidé nekupují vstupenky na akce, tak jejich cena akcií klesla téměř o 30 %, a to z 59,77 USD na 36,20 USD za pouhé tři týdny poté, co cena dosáhla 76,08 USD za akcii. V celkovém souhrnu je to pak 1,8 miliardy dolarů ztráta, která se stále prohlubuje. Aktuální graf pak lze sledovat zde.