Znáte jméno Maarten Vorwerk ? Pravděpodobně ne.
On je ten chlápek, který „vyrábí“ ty nejnovější housové skladby hrající v rádiu nebo ty, které váš oblíbený DJ hraje a vy si přitom myslíte, že to složil.

Někteří umělci jako Benny Benassi se netají tím, že jeho bratranec je ten, který skládá hudbu a on je pouze DJ, který ji hraje. Pak je tu skupina těch, kteří nechtějí, aby se tato informace dostala na veřejnost. Například David Guetta. Stačí se podívat na jeho poslední album „Nothing But The Beat“ a zkontrolovat, kolik lidí se na něm produkčně podílelo.
Joachim Garraud v rozhovoru pro Ready2Move (belgický hudební server) řekl, že „David není muzikant či technik, takže přijde s vizí či nápady a já je převádím do reálné podoby. Mohu tedy potvrdit, že to jsem já, kdo sedí za strojem či hudebním nástrojem„. Ale zpět k našemu hrdinovi Maartenovi.

Také si musíme udělat jasno v tom, že nikdy nevydal jakékoli prohlášení, že by „ghost-produkoval“ skladby za někoho jiného. Na internetu se ale vyskytuje celá řada tracků, kde je v „titulcích“ uveden jako spoluproducent. Dokonce i na otázky kolem produkce nereaguje a pokud může, tak se vyhýbá i novinářům. Server Electrokill Media jej nedávno požádal o rozhovor, ale jak již správně tušíte – odmítl.

Níže přikládáme seznam některých skladeb, kde je uveden jako spoluproducent. Možná budete překvapeni.

Swedish House Mafia – Until Now (album)
Dimitri Vegas & Like Mike – Wakanda
Sandro Silva & Quintino – Epic
Quintino – We Gonna Rock
Yves V, Felguk – WOW (Original Mix)
Yves V – Arkadia (Original Mix)
Jacob Van Hage & Oliver Heldens – Thumper (Original Mix)
Jacob van Hage ‎– Spotfire Written-By, Composed By – M. Vorwerk
Ruthless – Gers