Vážení fanouškové,
moc nás to mrzí, ale i přes lepšící se situaci v kultuře stále není možné pořádat festivaly s plnou kapacitou. Podle současných plánů rozvolňování kultury ani nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom něco během tohoto léta změnilo. Vzhledem k tomu, že festival plánujeme několik měsíců dopředu, tak nemůžeme vyčkávat na vývoj situace do posledních týdnů, protože za tak krátkou dobu už by nešlo festival uspořádat. Navíc by nás to stálo další nevratné finanční prostředky a to by mohlo celý festival do budoucna ohrozit.

Podobně jsou na tom i ostatní festivaly, které už bohužel dospěly do stejného stavu. Z těchto důvodu jsme nuceni zrušit Mácháč 2021 – 20th Anniversary a přesunout jej o rok na 19. – 20. 8. 2022. Doufáme, že v tu dobu už nám nebude nic bránit a užijeme si dvacáté narozeniny tak, jak bychom si přáli. Skvělou zprávou určitě je, že headlineři Afrojack a Paul Kalkbrenner a většina dalších umělců již účast na nový termín potvrdila. U těch několika zbývajících o přesunu v těchto dnech usilovně jednáme. Tak nám držte palce! 🙏

Nedovedeme si ale představit, že by pláž Klůček zela letos prázdnotou a my jen čekali na další rok. Rozhodli jsme se pro všechny naše fanoušky uspořádat po loňském vzoru menší verzi festivalu s názvem Mácháč Forever, který proběhne v termínu 20. – 21. 8. 2021. Oproti minulému roku se ale těšte na plno zásadních změn! Tou hlavní je, že festival bude probíhat oba dny klasicky přes noc a pouze v našem krásném písčitém areálu na pláži Klůček.

Všichni si tak užijeme jak nádherný západ slunce nad jezerem, tak i set posledního dýdžeje za rozbřesku. Hlavní stage bude letos výrazně větší, technicky náročnější a umístěna částečně na pláži a nad vodní hladinou jezera, jak jste zvyklí. To vše v areálu, který bude oproti loňsku na větší ploše a poskytne tak všem dostatek prostoru a pohodlí.

Ve chvíli, kdy tyto řádky čtete, už máme také zabookované zahraniční headlinery na pátek i sobotu. Na první den se těšte na kvalitní line-up plný electro / tech housu, v sobotu se pak dostane ke slovu techno.

Děláme maximum, aby byl Mácháč Forever i přes všemožná omezení, která samozřejmě budeme plně respektovat, tou největší taneční událostí léta. Věříme, že díky vám se nám to povede a čeká nás další skvělá party u Máchova jezera u všemi oblíbené borovice.
Předprodej vstupenek odstartuje v úterý 25. 5. 2021 v 10:00 exkluzivně v síti GoOut. První vlna jednodenních vstupenek stojí 650 Kč (shodně na pátek i sobotu), cena v další vlně bude 850 Kč.
Prodávají se pouze jednodenní základní vstupenky, jiné kategorie v prodeji nebudou.

Majitele vstupenek na Mácháč 2021 – 20th Anniversary zároveň odměníme za věrnost festivalu a trpělivost tím, že si mohou vstupenky na Mácháč Forever zakoupit se slevou 200 Kč. Podrobnosti obdrží emailem od společnosti GoOut.

Zakoupené vstupenky na Mácháč 2021 – 20th Anniversary zůstávají v platnosti na nový termín 19. – 20. 8. 2022, to se týká i vstupenek na již přeložený termín z loňska.

Ještě jednom všem moc děkujeme za slova podpory ve zprávách, diskusích a emailech. Vy všichni máte ohromný podíl na tom, že jsme se i letos rozhodli festival uspořádat. Současně bychom chtěli také poděkovat těm, kteří vstupenky na odloženou oslavu 20 let Mácháče již vlastní a využijí je příští rok. Pomáháte nám tuto nelehkou dobu ustát. ❤️

Tým festivalu Mácháč