Zveme vás v sobotu 07.10.2017 na dance stage klubu Chapeau rouge v Praze na speciální edici akce Majestic circus. Tato edice bude speciální díky kvalitnímu výběru vystupujících interpretů z anglie a tradiční světelné žonglérské show.

Na tomto večírku vás tradičně čekají tři podia klubu s rozmanitým hudebním rozsahem. Naše Majestic circus dance floor stage bude ve znamení různých podob rovných beatů, především Deep house, Tech-house a techno. Pozvání přijali speciální hosté z anglické underground kultury, djs WEZ BK (british knight) a WLSN. Jako český support se představí zakladatel akce a rezident klubu Chapeau rouge AKROM. O warm-up set se postará dj a promotér, Holly the Big.

Navíc můžete očekávat doprovodný program v podobě světelné žonglérské show v režii Randala z Tribo Fuego. Je jistě na co se těšit a jste srdečně zváni.

A zde vám přinášíme rozhovor s headlinerem našeho večera, Dj a promotér WLSN

  • Ahoj Wilsone, pověz nám něco o tvé djské kariéře? Jak to celé začalo a kdo byl tvojí inspirací?

Ahoj Akrome, vše začalo před 21 lety. Byl jsem studentem žijícím v Londýně, kterého začali lákat hudební akce v klubech Heaven a Ministry of sound. Muzika v těchto klubech mě naprosto strhla a roztrhala moji mysl na tisíc kousků. Když jsem viděl ty tančící lidi a atmosféru, chtěl jsem být něco více, než jen pozorovatel. Proto jsem si zakoupil svoje první gramofony a pustil se do treningu. Nejvíce mě inspirovali Sasha a John Digweed svým progresivním housem, který byl v té době spíše podobný dnešní techno hudbě.

O pár let později jsem začal produkovat i vlastní hudbu. Nyní mám na kontě něco přes 30 vydaných tracků a měl jsem to štěstí spolupracovat třeba s labely DeepDownDirty a 18-09 Records.

Jinak kromě techna a nákupů desek třeba od Green velvet jsem velkým fanouškem Depeche mode, což mi taktéž přináší další hudební inspiraci.

  • Na jakých největších party, v klubech či místech jsi hrál?

Měl jsem to štěstí, že jsem hrál na mnoha mejdanech po celém světě. Velká zkušenost pramenila z hraní na Ibize a na větších festivalech v Anglii. Nicméně, myslím si, že největší zkouškou bylo hraní ve východní Evropě. Potkali mě tam rozdílní lidé a úžasné klubu se svojí intimní undergroundovou atmosférou.

  • Co tě aktuálně baví vice, hraní jako dj nebo produkování vlastní hudby?

Na tuhle otázku ti většina umělců odpoví stejně jako já: Milují obojí. Avšak mírně převládá hraní v klubu. Je úžasné ovládat celý taneční parket pouze svojí hudbou.

  • Těšíš se na hraní v klubu Chapeau rouge? Co si připravíš pro české partypeople

Jestli se těším? Jasně, že ano. Nemohu ani dospat do čtvrtka, kdy odlétáme do Prahy. Věřím, že to bude pekelná party.

  • A co ti říká česká hudební elektronická scéna? Znáš nějaké české dje a hudební producenty, můžeš porovnat naši scénu s tou londýnskou?

Toto bude narozdíl od Weze, moje první návštěva české republiky. Těším se, že poznám nové lidi a přožiji nějakou novou zkušenost. Třeba ochutnání legendárního českého piva.

Akrom mi říkal, že klubová scéna v Praze je čím dál tím lepší a to nejenom v techno hudbě, tak jsem rád, že toho budu moct být na jeden víkend součástí. Pak teprve budu moci zodpovědět tvojí další otázku a porovnat naše dvě klubové scény. Ale věřím, že se česká scéna rychle té anglické vyrovnává a třeba jí v budoucnu předběhne.

Jinak z českých djs znám Akroma, Tomase Drexe a Destroyera.

   Prosím, řekni mi nějakou dekadentní historku z tvého hraní. 

Hehe, většina vtipných a šílených historek nejsou vhodné pro sdílení na veřejnosti. Ale musím říci, že nejbizarnější věci jsem zažil na afterparty s Darren Emerson ve vile na Ibize.
Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1965188733724332/?fref=ts
Info v angličtině: https://www.residentadvisor.net/events/1013534