11231198_900769959962131_2712037819661721124_n

Zveme vás v sobotu 01.04.2017 do Paláce Akropolis v Praze, na šestou edici akce Majestic circus. Celá akce bude pod patronátem anglického labelu Bedfunk, přičemž jeho majitel, Dj a producent PAT BEDEAU přijal pozvání do Prahy, aby při této příležitosti představil svůj jedinečný hudební koncept a rozproudil mejdan svojí fantastickou house hudbou. V následujících odstavcích si můžete přečíst rozhovor s tímto londýnským djem:

Datum konání: 01.04.2017
Místo konání: Praha – Palác Akropolis
DJs: Akrom, Pat Bedeau (UK), Lucas Hulan, Max W., LM Sanchez (ESP), Tehixx, BeatFreaqz
info: https://www.facebook.com/events/1921456184751661/

Ahoj Pate, první otázka bude víceméně klasická. Jaké hudební styly jsi hrál a jaká zajímavá místa jsi navštívil během své hudební kariéry?

Ahoj Akrome, během těch let co trvá moje hudební kariera, se můj hudební styl různě měnil. Dokonce mohu říci, že mě částečně ovlivnila i klubová scéna v České republice. Objevil jsem temnější stránky house muziky, avšak se zachováním soulful cítění. Ve stejném duchu změn se nesla i moje vlastní hudební produkce.

Jinak, měl jsem štěstí hrát na mnoha rozmanitých místech po celém světě. Tour po Indii, dvoutýdenní rezidence na Ibize, mnoho hudebních výletů v Holandsku a ve Španělsku, to vše pro mě bylo cennou zkušeností. Samozřejmě nemohu opomenout hraní na fantastických parties v mé domovině v Londýně a Milton Keynes (párty Driven).

V jakých největších klubech a parties jsi měl možnost hrát?

Asi bych měl zmínit hraní na PEX summer festival, festival Miami Winter Music conference, nebo hraní na legendární akci SILK CITY. To byly asi moje největší akce. Ještě bych rád zmínil speciální soulful akci Vocal Booth, která patří mezi nejžádanějšího svého druhu a je vyhledávána hudebními fajnšmekry v daném stylu. Což je vždy příslibem kvalitního lineupu a party people, kteří přijdou za vaší hudbou.

Co si více užíváš? Hraní jako dj, nebo produkování vlastní hudby?

 Musím říct, že si užívám obojí. Miluji tvorbu vlastních nápadů ve studiu. Miluji tu energii, kterou mi to dává. Na druhé straně je k nezaplacení ten zvláštní pocit který cítíte, když hrajete svůj set a dostávat okamžitou odezvu od tančícího davu, ať už hrajete staré klasiky, které jste do setu vybrali nebo naopak vaši vlastní novou produkci, kterou ještě párty people neměli možnost slyšet. Prostě miluji sdílení atmosféry s lidmi na parketu, když je vezmu na velkou hudební jízdu.

1170811_571459812893149_336783455_n

Co bylo takovým prvním impulzem k tomu, abys založil vlastní label? Jak vidíš budoucnost Bedfunku?

 Založit vlastní hudební label mi dávalo smysl v době, kdy jsem již produkoval vlastní muziku a v hudebním průmyslu docházelo k velkým změnám z důvodu změn v dostupnosti a možnosti stahovat hudbu na internetu.

Chtěl jsem mít vlastní „obchod“ s hudbou, kde mohu mít kompletní kontrolu. Chtěl jsem mít svobodu v rozhodování, jaká hudba se bude vydávat, s kým bude vydavatelství spolupracovat až po možnost kontrolovat proces tvorby všech vizuálů. Jako příklad mohu uvést svůj aktuální track SLAVE SHIP. Zde jsem hudbou i grafickou podobou alba vystihl své aktuální rozpoložení mysli a nechtěl jsem, aby byl vizuál či název ovlivněn úhlem pohledu někoho jiného.

S Bedfunkem mám velké plány. Chci, aby setrval na scéně hodně dlouho a byl založen na hudbě tvořené srdcem, přáteli a dobrými producenty. Takovým dlouhodobým cílem Bedfunku je promísit elektronickou hudbu s živými muzikanty a vytvořit specifický Bedfunk zvuk.

 Vím, že jsi v Praze za poslední roky již několikrát hrál, jaký máš tedy názor na naší taneční scénu? Znáš nějaké české dje a producenty?

 Ano, jsem pravidelný návštěvník vašeho hlavního města. Při svých návštěvách jsem byl překvapen, kolik soulful house djs zde máte. Já osobně jsem měl možnost hrát a získat podporu od djs jako jsou: Andrea Fiorino, Otik von Hell, Few, Brady a mnoho dalších z Republic Artists crew, která pořádá mejdany v Chapeau rouge. Jinak se mi tu velice líbí, že tu máte plno undergroundových klubů se skvělými soundsystémy a atmosférou podobnou té, kterou můžete cítit v londýnských klubech.

 A poslední otázka: těšíš se na premierové hraní v Paláci Akropolis? Co si tentokrát připravíš pro české obecenstvo?

 Samozřejmě se moc těším, protože Palác Akropolis vypadá skvěle, stejně tak jako akce Majestic circus. Poslední týdny jsem tvrdě makal na nové hudbě a remixech pro label Bedfunk a mnohé další, abych vše mohl v Praze rozbalit a zjistit, jakou odezvu budou tracky mít. Samozřejmě nemohu ještě přesně říci, jak bude celý set vypadat, protože vždy se snažím podchytit atmosféru, kterou navodí dj hrající přede mnou. Ale nebojte, pak to pevně vezmu do svých rukou, naservíruji, co si budete přát, budeme tančit a uvidíme, jak to celé dopadne.