Pojďme si to rozebrat pěkně popořadě: oč tady vlastně kráčí? DJ a producent MAKJ hrál nedávno v klubu Razzmatazz, který se nachází v Barceloně ve Španělsku. Při breaku jedné skladby vzal do ruky mikrofon a všem návštěvníkům v klubu vysvětlil, že se jedná o jeho novou skladbu, na které spolupracoval se známým švédským mafiánem – Axwellem. Na tom by nebylo nic divného, protože track od těchto dvou jmen se očekává a DJs své nové skladby testují na lidech běžně.

Problém však nastal ve chvíli, kdy se na facebooku ozval DJ a producent Kryder, který jasně poukazuje na to, že ústřední melodie je vykradená z jeho tracku. Respektive se jedná o skladbu „Jericho“ na které spolupracoval společně s kamarádem a kolegou Tom Staarem, který na hudebním poli také není žádným nováčkem. Jeho post následně vyvolal bouřlivou reakci fanoušků, kteří tak slovně uráží MAKJa (zajímavé je, že proti Axwellovi zatím nepadlo ani slovo) a všichni, včetně Krydera, po něm žádají vysvětlení. Další věc je ta, že Jericho zatím nevyšlo a jednalo se pouze o demo, které kluci zaslali přímo Axwellovi, který jej hrál například před měsícem ve známém klubu Fabric v Madridu. My teď napjatě očekáváme reakci z druhé strany a nechceme dělat unáhlené závěry. Budeme Vás i nadále informovat.

Zde se podívejte na příspěvek Krydera, které obsahuje i video s MAKJovým vystoupením. Níže pak naleznete skladbu Jericho od Tom Staara a Krydera.