Ano, čtete správně. Americký DJ a producent Marshmello uspořádal první virtuální koncert ve hře Fornite. Pro nezasvěcené, jedná se o on-line střílečku, kterou po celém světě hraje více jak 200 miliónů lidí a která aktuálně patří mezi nejpopulárnější hry vůbec.

Není to poprvé, kdy nějaký hudebník chtěl něco podobného uspořádat. O první podobný pokus se před deseti lety snažila kapela Duran Duran, která virtuálně vystoupila v online hře Second Life. Teď je však situace naprosto odlišná a právě spojení dvou těžkých vah, Fortnite a Marshmella, dalo vzniknout návštěvnickému rekordu.

Marshmello sice „vystupoval“ pouze deset minut, ale za tu dobu stihl přilákat více jak DESET MILIÓNŮ lidí ke svým „strojům“, aby sledovali jeho „show“. Jen pro srovnání, největší koncert v historii uspořádal Rod Stewart, který v roce 1994 vystoupil v Brazílii pro tři a půl milionu lidí.

Nedá se to samozřejmě vůbec srovnávat, ale i tak se jedná o velký úspěch, který se povedl maskovanému muži za pultem. A protože odezva byla více než skvělá, tak se rozhodl vydat prodlouženou verzi svého setu, kterou aktuálně najdete na iTunes.