Basic-banner-1c

Určitě už každý z nás alespoň jednou četl nějaké tragické titulky týkajících se úmrtí na hudebních festivalech. Na těchto akcích se může přihodit samozřejmě plno nepříjemných situací od ušlapání, přes otravu alkoholem až po úmrtí kvůli drogám. A na toto téma se nyní rozhodli reagovat i slavní DJs. Lidé bohužel v dnešní době neumí drogy užívat a zapomínají při nich na základní prostředky pro přežití, jako jsou hlavně tekutiny (bez alkoholu).

Naši oblíbení umělci jako Martin Garrix, Laidback Luke, Afrojack nebo Oliver Heldens se zapojili do programu #WeAreWideAwake, kde nám připomínají, že EDM není jen o tom brát drogy na akcích. Zároveň v tomto etickém poselství nám sdělují a připomínají, že pokud se nám něco stane, nikdy nemáme mít strach vyhledat nebo zavolat lékařskou pomoc. Buřiči mají obvykle tendenci se bát, aby se nedostali do problémů nebo aby jejich přátelé nebyli zatčeni za držení drog.

Robert a Linell Shapiro z Brent Shapiro nadace, která se zabývá povědomím o drogách a alkoholu, jsou dokonalé příklady nutnosti volat v takovém případě o pomoc. Ve videu níže pár vysvětluje, jak jejich syn Brent zemřel na předávkování drogami na hudebním festivalu. Pokud by jeden z jeho kamarádů nebo nějaký další účastník festivalu něco řekl, mohl být dnes ještě naživu.

Pamatujte si, přátelé… večírek zodpovědně a vždy pomoci lidem v nouzi!

Zdroj: youtube.com, youredm.com, brentshapiro.org