Martin Garrix byl vždy považován za DJe, který je plný lidskosti a nezapomíná na své fanoušky (takhle například loni zaplatil letenku fanouškovi, který neměl peníze – ZDE). Jeho poslední gesto znovu dokázalo, že mu lidé nejsou lhostejní. Ačkoli to může znít pozitivně, tak celý příběh se nese ve smutném duchu. Je totiž o 16letém producentovi z Norska, který se jmenoval Jonas Nesse a byl velkým fanouškem Martina Garrixe.

Jonas bohužel tragicky zemřel 1. ledna 2018 a jeho posledním přání bylo, aby si jeho produkci Martin poslechl. Singl Feel So Free vyprodukoval jen pár dní předtím, než zemřel, a doufal, že jeho DJský idol si skladbu snad někdy poslechne. Toho si byli vědomi i jeho rodiče, kteří po jeho smrti začali skladbu se vzkazem pro Garrixe sdílet na sociálních sítích. Toho si všiml i Owen Norton, britský DJ a producent, který byl nedávno supportován právě současnou DJskou jedničkou, a ten celý příběh (včetně singlu) přeposlal Garrixovi na e-mail.

Norton na sociálních sítích sdílel Garrixovu odpověď a napsal k tomu toto: „Pokud jste někde v kontaktu s rodiči Jonase Nesse, prosím pošlete jim tento screenshot. Včera jsem viděl post o tragické smrti jejich syna, kde psali o lásce jejich syna směrem k Martinu Garrixovi a přání, aby si poslechl Jonasovu hudbu. Chci, aby věděli, že Martin slyšel jeho práci a posílá jasný vzkaz. RIP„.

Zdroj: we rave you