Možná jsi to četl, nebo jsi to možná ani nezaznamenal, každopádně tento týden proběhla celosvětová „kauza“, ve které hrál hlavní roli francouzský DJ a producent Martin Solveig. Ten kromě skládání hudby a hraní (nedávno vystoupil i v Praze) totiž funguje i jako moderátor. Letos se mu dostalo té cti, že měl uvádět první předávání Zlatého míče pro ženy! Bohužel se dopustil dosti nevhodné poznámky.

Velká kritika se snesla na jeho hlavu, když proti sobě popudil veřejnost nemístným dotazem. Vítězky Ady Hegerbergové se na pódiu zeptal, jestli umí „twerkovat“. Hegerbergová reagovala na kontroverzní dotaz ohledně vyzývavého tance, při němž ženy třesou pozadím, zavrtěním hlavy a prostým „ne“. Fotbalistce se Solveig omluvil a ta nakonec situaci vzala s nadhledem.

Video se velmi záhy stalo virálním a Solveig brzy poznal, co způsobil. Na sociálních sítích čelí obrovské kritice, kde se strhla lavina „hate“ na jeho hlavu. Za otázku se ještě v pondělí večer omluvil.

„Jsem v šoku z toho, co čtu na internetu. Samozřejmě jsem nechtěl nikoho urazit. Navíc nechápu, jak to někdo může považovat za urážku, zvlášť když se na to podíváte jako na celek, protože jsme končili tancem na hudbu Franka Sinatry,“ uvedl francouzský DJ. „Byl to jen vtip a asi špatný,“ dodal.