mat zo

Čím dál více umělců začíná vydávat svou produkci zdarma. Nyní se mezi ně zařadil i populární a talentovaný britský DJ a producent Mat Zo. Většina se tak rozhodla jelikož nemusejí čekat, až si jejich songu všimne nějaký label nebo se s nějakým domluví. Také odpadá to, že i když už jejich song nějaký label podepíše, tak nemusí čekat třeba i půl roku než ho vydají. Už delší dobu je také známo, že samotný producent moc peněz z prodeje hudby na beatportu či iTunes moc nemá.

Většinu si pro sebe urve samotná platforma a label. Umělec dostane jen zanedbatelné množství peněz. Spíše se pak jedná o to, že když je váš song vidět v žebříčku prodejnosti na vyšších místech, tak máte větší šanci, že se dostane nebo bude protlačeni na významné akce. Je všeobecně známo, že spousta promotérů si vybírá DJs na jejich akce podle toho, jak vysoko jsou umístění v Top 100 žebříčku beatportu.

Právě tento systém, se rozhodla spousta DJs bojkotovat. Prostě udělají nový track a dají ho bez poplatku volně ke stažení. Díky tomu mají také větší šanci, že osloví mnohem více lidí a stanou se tak ještě více populárnější. Přesně to má v plánu Mat Zo. Ten nyní bude všechny své nové tracky vydávat zdarma. A hned prvním se stala jeho novinka ‚Oldskool Trip‘, která jak už název napovídá, odkazuje na klasický house s lehkým nádechem disca. Prostě jak za starých dobrých časů house music.

Stahujte ZDE.