Již tento pátek přijíždí do pražského Epicu mladý a talentovaný DJ – Mesto, který už v 16ti letech spolupracoval s Martinem Garrixem. Nejen o tom byla řeč v našem exkluzivním rozhovoru.

Ahoj Melle, nejprve ti chci poděkovat za tvůj čas. Na to, jak jsi mladý, jsi toho už hodně dokázal. Jak dlouho se věnuješ DJingu/produkci a co Tě k tomu přivedlo?
Ahoj, já děkuji, že jste si mě vybrali pro rozhovor! DJingu a produkci se věnuji přibližně 4,5 roku a miluji každou vteřinu. Inspiroval mne Oliver Heldens, který v době, kdy jsem začínal, vydal track „Gecko“. Okamžitě jsem si stáhnul program FL Studio a začal se v něm učit. Od té doby jsem každý den dával na Soundcloud všechny rozdělané skladby. A jednoho dne jsem zjistil, že měl můj track 40 tisíc přehrání. Nemohl jsem tomu uvěřit a přesně tenhle moment mě motivoval v tom dál pokračovat.

Je ti teprve 18 let, ale už v 16 jsi měl track „Bouncybob“ s Martinem Garrixem. Jak tahle spolupráce vznikla?
Hrál jsem ve malém klubu ve svém rodném městě (Amstelveen), odkud pochází také Garrix. Náhodou se tam objevil, slyšel mě hrát, a velmi se mu to líbilo. Od té doby jsme stále v kontaktu. O několik měsíců později vznikl singl „Bouncybob“ s Martinem Garrixem a Justinem Milem.

Potom následoval další společný singl s Martinem „WIEE“. Byly obě tyto skladby vytvořeny během vaší počáteční spolupráce ve studiu, nebo tenhle track následoval později?
Tenhle následoval trochu později – řekl bych, že přesně po roce. Myslím, že tahle skladba popisuje náš sound velice dobře. Je to jako směs nás obou, spojených v jednom melodickém tracku, haha. 🙂

Během uplynulého roku jsi dělal mnoho remixů pro velký jména, jako The Chainsmokers, David Guetta a DVBBS. Čemu dáváš přednost, dělání remixů, nebo produkci vlastních skladeb?
Rád dělám obojí. Remixování je pro mě o něco „snažší“, protože skáčeš do projektu, který už je hotový. Každopádně, když dělám remix, tak si z originálního tracku nechávám většinou jen vokály. Pokud bych se tedy měl ale opravdu rozhodnout, co dělám radši, tak je to skládání své vlastní hudby!

Který moment tvé kariéry považuješ za nejdůležitější a který tvůj track máš nejradši?
Myslím, že jeden z nejdůležitějších okamžiků mé kariéry bylo, když jsem vydal společný track s Martinem Garrixem. Přiznávám, že nebylo jednoduché pokračovat po tom, co jsme ho vydali. Skládal jsem hudbu teprve rok, když jsem „konečně“ udělal drop ke skladbě Bouncybob. Udržet stejnou laťku bylo dost složité. Ale jsem opravdu šťastný, jak se věci vyvinuly, a aktuálně pro Vás mám spoustu nové hudby, která vyjde ve správný čas.

Máš nějaké rady pro mladé DJe a producenty, kteří právě začínají?
Nezkoušejte podepsat svůj první track u velkého labelu.

Kdo je tvůj největší vzor?
Moje máma.

Jaké 3 věci by sis vzal na opuštěný ostrov?
Jídlo, opalovací krém, můj notebook.

Co bys vzkázal českým fanouškům?
Česko, jsem tak šťastný, že můžu přijet a pařit s Vámi v Epicu! Doufám, že Vás tam uvidím a určitě to bude úžasný!