Využití Touch Baru u MacBooku Pro je přístupné vývojářům. Někteří už mohou používat Touch Bar pro ovládání Djay nebo Virtual DJ softwaru, ale nově se dá Rekordbox přeměnit na MIDI zařízení na miniaturní ovladač.

KROK PRVNÍ

Chcete-li změnit Touch Bar na zařízení MIDI, které můžeme následně mapovat na náš DJ software, nainstalujte si aplikaci MIDI Touch Bar. Stáhněte si mapovací soubory zde.

KROK DRUHÝ

Po spuštění se aplikace zobrazí v řádku nabídek. Kliknutím na ikonu MIDI se zobrazí panel nabídek, kde se zobrazují různé možnosti. Klikněte na načíst nastavení Touch Baru a přejděte do staženého souboru mapy (Touch Bar MIDI Mapping – Rekordbox Performance Crossfader.xml).

KROK TŘETÍ

Otevřete Rekordbox v režimu výkonu. Uživatelé Rekordboxu 6 budou potřebovat aktivní předplatné Kreativního plánu. Klikněte na MIDI v pravém horním rohu.

Jakmile se otevře MIDI panel, klikněte na rozevírací nabídku a vyberte uživatel TouchI MIDI. Nyní stiskněte načíst a vyberte stažený soubor (Rekordbox MIDI Mapping – Touch Bar Crossfader.csv).

KROK ČTVRTÝ

Klikněte na ikonu MIDI Touch Bar v liště nabídek. Nyní stiskněte Zobrazit MIDI ovládání. Touch Bar nyní ovládá Rekordbox. Můžete mixovat!

OVLÁDACÍ PRVKY DOTYKOVÉ LIŠTY

HLAVNÍ OBRAZOVKA

Umožňuje přístup k faderům hlasitosti, EQ a oblastem Pad Effektům. Hrajte a pozastavujte každý deck pomocí speciálních tlačítek a ovládejte crossfader velkým centrálním faderem.

HLASITOST FADERY

Ovládejte obložení na deck 1 i 2. Opusťte tuto stránku na hlavní obrazovku pomocí X zcela vlevo.

PALUBNÍ EKVALIZÉRY

Tato stránka umožňuje přístup k ovládacím prvkům EQ. Všimněte si, že ekvalizéry jsou omezeny na maximum při 12° hodinách. Zde lze také přistupovat k synchronizaci.

EFEKTY PADY

Zde získáte přístup k prvním čtyřem efektovým bankám padů z každého balíčku. Všimněte si, že se jedná o okamžité efekty a jako takový bude efekt použit pouze po stisknutí dotykové lišty.