fb

Již 26. června se můžete těšit na vymazlený dvoudenní Unique Festival, který se koná na Vostrově v Mnichově Hradišti. Za DJským pultem se představí německá legenda Tomcraft a přední domácí DJs: Deep Deer, Manene, Brian či Sunbeam. A jelikož máme vřelé vztahy s promotérem festivalu, rozhodli jsme se Robertovi položit pár otázek a představit Vám tenhle mejdan trošku blíže.

Unique Festival se bude konat na Vostrově u Mnichova Hradiště. Proč padla volba zrovna na tohle místo?
Nechci se opakovat, ale mám to podobně jako Džejár se Svojšicemi. Stojím si za tím, že by se festival měl vždy konat na nějakém kouzelném místě s příjemnou atmosférou. Vostrov Open Air Club toto všechno splňuje, přírodní amfiteátr v údolí řeky Jizery je vybaven mnoha krytými bary, nádherným anglickým trávníkem a obklopen řekou Jizerou, co víc si přát.

Podobná otázka se týká i headlinera. Proč zrovna Tomcraft?
DJ Tomcraft je bezpochyby legenda mezi trancovými dji a v posledních letech inklinoval i k jiným stylům elektronické hudby. Pro mě je to srdcová záležitost a zároveň opravdový pan DJ, kterého mám rád už od svých 16ti let. Kdo ze současných edm rychlokvašek může říct, že hrál pro milion lidí na Love Parade? Myslím, že Tomcraft byla správná volba.

Na jaké hudební žánry se mohou návštěvníci těšit?
Unique Festival není nikdy o jednom hudebním žánru, vždy se snažíme vyjít vstříc od té nejmladší po tu starší generaci cluberů. Na letošním festáku uslyšíte v pátek převážně techhouse a „progressive house“ ( bigroom, brooklyn bounce atd. ) Sobota bude více o technu, tech house a i trancu v podání Tomcrafta – i když, nechme se překvapit, s jakým setem přijede!

areal unique

Jak to bude se spaním a hygienou?
Pro návštěvníky máme zdarma připraveno stanové městečko s vlastními toaletami, hned vedle areálu na přilehlé louce. Festivalový areál bude přes den přístupný, tam mohou návštěvníci využít koryt s tekoucí nepitnou vodou. Přes den budou v areálu i dva nafukovací bazény, takže plavky s sebou 🙂

Jsou vstupenky ještě v předprodeji? Budou případně na místě a za kolik?
Standardních vstupenek je stále dostatek a prodávají se v síti Ticketstream za 300Kč. VIP vstupenky jsou již z 80% vyprodané ale také je ještě možné zakoupit v předprodeji za 500,-Kč. Na místě budou standardní vstupenky k dostání za 350,-Kč a pokud se nevyprodá VIP tak ty budou za 600,-Kč.

Jak to bude s bary a jídlem?
V areálu je jeden koktejlový bar a dva velké bary+výčep, vip prostory budou také vybaveny bary, takže se návštěvníci nemusí obávat front. Na jídle jsme si letos dali záležet a výběr bude opravdu široký – klobásy, domácího gulášek, steaky, bramboráky to vše za lidové ceny!

planek unique festival

Jak těžké je pro organizátora sehnat složky jako hasiči či záchranná služba?
Už delší dobu spolupracuji s Petrem Markem, který zajišťuje na všech mých akcích zdravotní dohled a požární hlídku. Vždy jsem byl naprosto spokojen s jejich profesionálním přístupem a proto bude i na letošním Unique jeho zdravotnický tým. Návštěvníci je naleznou u vchodu do vip prostor, kde budou mít své stanoviště.

Jaký největší problém Vás při organizaci potkal?
Největší problém je vždy volba termínu. Snažím se pečlivě vybírat víkend s nejmenším počtem akcí podobného hudebního žánru. Letos se to perfektně povedlo, navíc školákům končí škola právě v pátek v den festivalu. Druhým problémem bývá počasí, ale už nyní mám zprávy o značném oteplení, které bude koncem června a popravdě jsem za to moc rád! Deštivé počasí by sice na náladě ubralo, ale i tak jsme připraveni. Hlavní stage bude mít krytou střechu pro 500 lidí a i bary nabídnou přibližně 500 míst v suchu!

Na co se nejvíce těšíš ty?
Jako organizátor se těším na hladký průběh akce a skvělou atmosféru. Doufám, že si na festival najde cestu mnoho kluberů nejen z Mladoboleslavska, kde má Unique silnou základnu ale i z jiných regionů. Skvělé pařmeny ukázala i Česká Lípa, kde proběhla halová edice Unique a akce byla téměř vyprodaná. Máme se na co těšit, podle všeho to vypadá na pěkné peklo!

Dokážeš si užít mejdan nebo to bude celý víkend jen práce?
Letos si mejdan užiji více než v předchozích dvouch letech., organizátorsky jsem vyspěl a vychytal spoustu chyb, které mě v minulých ročnících stály energii a čas. Vděčím za to skvělému teamu, na který se mohu spolehnout!

VIDEOPOZVÁNKA OD ORGANIZÁTORA ZDE.

<div id=“fb-root“></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = „//connect.facebook.net/cs_CZ/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3″;  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‚script‘, ‚facebook-jssdk‘));</script><div class=“fb-video“ data-allowfullscreen=“true“ data-href=“/robert.vaca.16/videos/vb.1660238056/10206003465599955/?type=1″><div class=“fb-xfbml-parse-ignore“><blockquote cite=“/robert.vaca.16/videos/10206003465599955/“><a href=“/robert.vaca.16/videos/10206003465599955/“></a><p>Pozvánka na Unique Festival od pořadatele :)</p>Posted by <a href=“https://www.facebook.com/robert.vaca.16″>Robert Vaca</a> on 19. červen 2015</blockquote></div></div>