Každý, kdo dnes uctívá bass house, musel dříve či později narazit také na nizozemské duo Moksi, které patří momentální k nejžádanějším umělcům (nejen) v tomto stylu. Samir a Diego se vrátí do Prahy na Magnetic Festival 14. prosince 2018, kde odehrají jediné vystoupení v rámci ČR do konce tohoto roku.

Oba se potkali před 11 lety na hudebním festivalu, kde Samir vystupoval jako DJ a Diego jako MC – každý sám za sebe. Během festivalu se dali do řeči a dohodli se na společném vystoupení, které bylo počátkem jejich přátelství a budoucí spolupráce. Do studia se ale  dostali až teprve před třemi lety, kde také vznikla oboustranná shoda, že U.K. bassline a příbuzné vlivy je to, co je baví nejvíce. Následovalo několik sólových skladeb a společná tvorba s Yellow Claw a neméně často i s mladým producentem Chacem.

Moksi & Chace – For A Day / https://youtu.be/EyZwEsyjEHg
Yellow Claw – Open feat. Moksi / https://youtu.be/gDeIHnf4WdE

Moksi coby součást Barong Family bylo vyústění dlouholetého přátelství s členy Yellow Claw.  A to ještě z dob, kdy žádná „rodina“ neexistovala. Podobně to měl také např. Cesqeaux. Všechny spojila až vzájemná hudební provázanost, díky které vznikl label a uskupení, které je pro publikum velmi dobře hudebně i vizuálně identifikovatelné – Barong Family.

V roce 2017 prožil bass-house malou revoluci. Málokdo by dříve tipoval, že by se tento vyloženě klubový styl mohl dostat na hlavní stage světových festivalů. Současně s tím přišel i zájem od umělců jako Hardwell, DJ Snake, D.O.D, Chocolate Puma a otevřely se tím možnosti k dalším zajímavým kolaboracím, které jejich hutný bassový zvuk obohatily o další vlivy – a naopak.

Chocolate Puma & Moksi – HIPPO / https://youtu.be/IVWJokeR37U

Ještě v půli letošního roku bylo pro Moksi nejvyšší festivalovou metou vystoupení na hlavní scéně Ultra Music Festivalu, nyní (před pár dny) vystoupili také poprvé na EDC.

Vstupenky na Magnetic Festival je možné zakoupit na www.ticket61.com a v síti Ticketpro od 890 Kč.

www.magneticfestival.com