electric love

Rakouský festival, který se konal od středy 8. července, kdy celou akci otevřela The Pre Party v čele s R3habem, Deorrem a Joachimem Garraudem, do soboty 11. července, kterou ošéfoval například Armin van Buuren, postihla tragická událost. Během bouřkové smršti se zřítil sloup osvětlení s integrovaným generátorem v přilehlém kempu, ve kterém postavilo stan více než 11 tisíc partypeople. Obětí se stal mladý muž, kterého se již nepodařilo oživit. Šlo o 23letého muže z Flachgau. Na místě nešťastné události tak zavládl smutek, nicméně organizátoři eventu u rakouského Salzburgu rozhodli, že festivalový program nebude z bezpečnostních důvodů narušen.

K nehodě došlo v sobotu v 19:50 večer, plánovaný závěr festivalu měl nadejít ve 4 hodiny ráno ze soboty na neděli. Šlo o důsledek masivních poryvů větru a přívalového deště. Vedení festivalu obdrželo meteorologické varování 45 minut před příchodem bouřky (75 minut před osudným okamžikem) a spustilo alarm. „Doběhnutí“ party po úmrtí mladého muže se setkalo s určitou kritikou. Organizátoři k němu nicméně podle svého vyjádření přistoupili po poradě s úřady, pravděpodobně s cílem zabránit chaosu, a dušují se, že peníze nehrály roli.

Electric Love Festival se konal potřetí, zúčastnilo se ho 150 tisíc návštěvníků a zahrálo na něm 120 DJs na pěti stageích. Za organizační složku věci odpovídalo 1,5 tisíce zaměstnanců. V rakouským médiích se objevilo rovněž vyjádření, že ocelové ukotvení inkriminovaného sloupu odpovídalo bezpečnostním normám. Upřímnou soustrast příbuzným oběti.