D.O.D

D.O.D je známý světový DJ a producent pocházející přímo z anglického Manchesteru. Stává se jedním z nejvíce respektovaných umělců v oblasti electro-housu, díky svým trackům které jsou originalita sama ale hlavně také kvůli svému úžasnému mixování. Jeho tehdejší editor Nick Stevenson jednou prohlásil: „D.O.D je jedním z nejtalentovanějších DJs a producentů, kterého jsme v tomto století objevili a určitě od něj můžeme očekávat velké věci.“ A taky že ano. Vydává songy u těch nejvíce zavedených labelů v oblasti EDM, jako jsou třeba Spinnin´, Laidback Lukeovo Mixmash, Dim Mak, jenž patří Steveu Aokimu, dále také u Bingo Players na Hysterii nebo u Dyra na labelu WOLV. Je nám tedy potešením Vám přinést náš exkluzivní rozhovor s tímto talentovaným umělcem. Co znamená jeho zkratka D.O.D? Co si myslí o současné EDM scéně nebo jaká trapná situace se mu stala při hraní? To všechno a mnohem více se dozvíš jen u nás!

 

  1. Předně moc díky za tento rozhovor. Moje první otázka míří na začátek Tvé kariéry – takže, jak dlouho vlastně hraješ a kdo byl Tvým učitelem?

Není zač! Hraji 15 let a během své kariéry jsem měl hned několik mentorů. Když jsem začal svou profesionální dráhu, byl to anglický DJ Eddie Halliwell a jeho tým, kdo mě tím vším provedl. Když jsem se začal rozvíjet jako umělec, zaměřil jsem se na produkci. Laidback Luke si vybral pár mých tracků a dál už to znáte. Luke je integrální součástí mé kariéry.

 

  1. Znamená Tvé umělecké jméno „D.O.D.“ něco konkrétního, je to nějaká zkratka?

Ano, D.O.D. jsou prostě iniciály mého jména, Dan O’Donnell. Opravdu to neznamená „Dick On Demand“ 🙂 (péro na požádání)

 

  1. Vydal jsi už mnoho tracků, na který z nich jsi nejvíce pyšný?

Při pohledu zpět bych řekl asi „Flashing Lights“ s Laidbackem Lukem. Teď už je to skoro taková klasika v našich setech. A na spotify nasbíral více než 5 milionů přehrání!

 

  1. Právě jsi vydal nový song „Why“ ve spolupráci s Futuristic Polar Bears. Můžeš nám o něm a o této kolaboraci říci něco bližšího?

Jasně, ta spolupráce se odehrála skoro před rokem. Opravdu šlo o podíl „půl na půl“. Poslali mi materiály do breaku, které jsou opravdu úžasné. Mými úkoly byl drop a produkce nahrávky.

 

  1. Kterého EDM umělce respektuješ ze všech nejvíc?

Kromě Laidbacka Luka, což o mě každý ví, bych vybral Dyra. Je jedním z přesně těch chlapíků s přístupem „fuck that“, opravdu se snaží o originalitu ve své produkci, marketingu a image. Skvělý kluk a úžasný producent.

 

  1. Pamatuješ si své první vystoupení?

Samozřejmě! Bylo mi 13 let a hrál jsem v baru v mém rodném městě „Bury“. Hrál jsem vinyly a potřeboval jsem bratrovu pomoc s kufrem, protože jsem ho neunesl 🙂 Hrával jsem tehdy funky house.

 

  1. Co si myslíš o současné EDM scéně?

Myslím, že dozajista slábne. Přežijí jen producenti, kteří tvoří opravdu originální hudbu a kteří přemýšlejí s přesahem. Všichni ostatní začnou mizet. Člověk na sobě musí pořád pracovat.

 

  1. Zažil jsi někdy během svého vystoupení nějakou trapnou situaci?

Divné věci se dějí stále 🙂 V dvoutisícovém klubu za mnou přišla holka a požádala mě, jestli bych mohl do mikrofonu vyhlásit pátrání po jejím příteli, kterého neviděla už 15 minut 🙂

 

  1. Co Tvůj volný čas, máš nějakého koníčka (samozřejmě kromě hudby)?

Rád vyrazím s kamarády a rád chodím do fitka, když můžu. Jinak mi produkování hudby a DJing opravdu berou veškerý čas.

 

10. Na závěr: co Vánoce, jak je oslavíš?

Budu sedět v letadle domů z Indie! Takže bez vánoc. „Fuck Christmas.“ Vánoce opravdu miluji, takže doufám, že budu mít nějaký čas na rodinu.

Odkazy:

Facebook: https://www.facebook.com/djdod/info/?tab=page_info

Twitter:      https://twitter.com/dj_dod

Website:    http://www.djdod.com/

 

Zdroj: youtube.com