Společnost zabývající se soukromým kapitálem získala většinový podíl ve společnosti Native Instruments, tvůrci softwaru Traktor DJ, od stávajícího vlastníka EMH Partners a od původních zakladatelů společnosti. Jedná se o krok, který nový majitel Francisco Partners a uvedl, že dává Native Instruments „významné zdroje pro další konsolidaci roztříštěného softwarového průmyslu pro vytváření hudby a vytváření plynulejšího uživatelského prostředí pro hudební tvůrce“.

Společnost Native Instruments, v posledních letech prosperovala, a to navzdory rozsáhlému propouštění v roce 2019 , s tržbami zvýšenými o 60% a zdvojnásobenou uživatelskou základnou na 1,5 milionu – ale zdá se, že tento růst je způsoben „nástroji pro tvorbu hudby“. DJing navíc nebyl konkrétně zmíněn jako součást plánu do budoucna v tiskové zprávě od nových většinových vlastníků.

Ve skutečnosti se zdá, že Traktor byl v poslední době odsunut na vedlejší kolej od zbytku Native Instruments. Ale zdaleka to není špatná věc, ve skutečnosti to vedlo k návalu vývoje a pokroku – i když ne takovým tempem, jaké si většina uživatelů přála.

Po včerejším oznámení vedoucí Traktoru DJ, Pedram Faghfouri zveřejněný na fóru NI Traktor uklidnil uživatele, že pracují na Traktoru Pro 3 (například pro dosažení kompatibility s počítači macOS Big Sur a Apple Silicon M1).

Větší otázka však zní: Dostane Traktor investici, kterou by potřeboval, aby držel krok se třemi dominantními hardwarovými / softwarovými možnostmi pro DJs, jmenovitě Serato a jeho partnery, Pioneer DJ / Rekordbox a Denon DJ / Engine?

V nedávné době se objevovaly úniky o koupi divize Traktor DJ firmou Allen & Heath, což uživatelská základna Traktoru obecně uvítala.