Avicii byl švédský DJ, nominovaný na cenu Grammy, remixer a hudební producent, který v pátek opustil tento svět (psali jsme zde). Jeho debutový singl, „Seek Bromance“, se držel v žebříčcích Top 20 v mnoha zemích, včetně Velké Británie, Belgie, Nizozemska a rodného Švédska. V roce 2011 vydal singl „Levels“, který okamžitě obsadil žebříčky Top 10 ve Velké Británii, Irsku, Rakousku, Dánsku, Nizozemsku, Německu, Řecku a Švédsku. Téhož roku se také umístil na 6. místě žebříčku Top 100 DJů vyhlašovaném časopisem DJ Mag. Od té doby se držel na předních příčkách tohoto prestižního seznamu.

Za svou kariéru vyprodukoval desítky skladeb, které se líbily lidem po celém světě a které dokázaly zabodovat na všech frontách. Jaké jsou ale ty nejlepší? Zkusili jsme je pro vás vybrat.

01. Levels

02. Wake Me Up!

03. Hey Brother

04. Seek Bromance

05. Waiting For Love

06. The Nights

07. The Days

08. I Could Be The One

09. Without You

10. Bob Sinclair – New New New (Avicii Remix)

Bonus: Avicii – Fade into Darkness (Penguin)
Kromě vlastní produkce pomáhal Tim i svým kolegům, mladým talentům, ale i velkým kapelám. Možná asi víte, že Avicii produkoval i megahit A Sky Full Of Stars od Coldplay (psali jsme zde). A kde hledal inspiraci? Například i u orchestrální hudby.

Perfektním příkladem je skladba Fade Into Darkness, která původně neobsahovala vokály a měla pracovní název Penguin. To bylo odvozeno od kapely Penguin Cafe Orchestra, která nahrála singl Perpetuum Mobile. Ten se objevil na soundtracku pro animovaný film Mary & Max. Aviciiho verze se veřejnosti natolik zalíbila, že Tim nechal dodělat vokály a vypustil ji do světa.