Kdo se stal nejpopulárnějším DJem v roce 2013 víme. Anketu DJ Mag Top 100 ovládl Hardwell, ať se Vám to líbí nebo ne. Svět, obvzláště ten internetový, ale nabízí ještě další varianty jak změřit popularitu jednotlivých DJs. Kdo je nejpopulárnější na sociálních sítí ?

Londýnská společnost Just Go stahuje data ze socálních sítí: Facebook, Twitter, SoundCloud, Instagram a YouTube, které teď proměnila v konečné výsledky v oblasti DJingu a světa elektronické hudby. A vzhledem k výsledkům DJ Magu z nich můžeme ledasco vyčíst.

Své prveství si jednoznačně obhájil Hardwell, který má aktivitu v těchto zdrojích perfektně zmáknutou. Na druhém místě ale už nesedí Armin van Buuren ale hitmakerový král – Calvin Harris. Do první desítky se ještě překvapivě dostal německý mladík Zedd či Swedish House Mafia. Z toho můžeme posoudit, že DJs typu Armina (18. místo), Tiesta (14. místo) či Markuse Schulze (53. místo) mají evidentně nejoddanější fanoušky, kteří jim do ankety DJ Magu posílají hlasy pravidelně.

V obrázku níže ještě naleznete záložku Piracy neboli který DJ je na internetu „nejstahovanější“ nelegální formou. To Vám také může ledasco prozradit. Zajímavé je ještě číslo počtu fanoušků, kteří mají „olajkovaného“ DJe na facebooku, které je skoro 200 miliónů. Vezmeme li v úvahu, že facebook sám o sobě má miliardu uživatelů, tak každý pátý člověk je fanouškem nějakého DJe.