roxy unor 2015

Klub ROXY nachystal na únor opravdovou přehlídku současných světových trendů, ale i legendárních jmen nejen taneční hudby. „Zimní měsíce nebývají silné z hlediska pestrosti zahraničních umělců. To jsme se rozhodli změnit a přivést svěží jména, která hýbou současnou světovou taneční scénou s jednoznačným vrcholem a splněným snem, 2manydjs na konci měsíce“ shrnula dramaturgyně Lenka Senová.

Vše začíná 6. února s čerstvou drum&bassovou krví, která sbírá nominace a světová ocenění svého žánru. Funk Effect a jejich live show nenechají jediné triko suché.
V úterý 10. února se společně na pódium vrátí DJ Shadow & Cut Chemist . Ve speciálním vinylovém setu na čtyři gramofony představí hudební sbírku „praotce“ DJingu Afriky Bambaaty – turntablismus v nejlepší formě.

Světové taneční scéně v současnosti vévodí deep house, který je doma v Londýně a Berlíně. Temnější britskou stranu budou reprezentovat 13. února DJs a producenti Scuba a Bodikka, zatímco berlínský Claptone, schovaný za anonymní maskou, nám předvede nový melodický deep sound, který ovládá současnou scénu německé metropole.
Bez ostychu pokračujeme dál. Virtuóz a multiinstrumentalista Yann Tiersen přijede do ROXY představit novinky z alba Infinity a nikdy nevydané a utajované hudební nahrávky Olympijského programu NDR – pro opravdové fajnšmekry.

Únor skončí DJským představením, které každý clubber musí alespoň jednou zažít. První české vystoupení dvojice 2manyDJs v ROXY slibuje opravdový vrchol nejen února, ale i celé letošní klubové sezóny. Jediný způsob, jak popsat jejich zvuk, je představit si dohromady všechno, co vás nutí tančit v nekompromisních až drzých mixech.
Není podstatné, jestli posloucháte elektroniku, indie nebo vážnou hudbu. Pokud chcete zjistit, co v zahraničí udává směr, anebo si odškrtnout v diáři opravdové legendy, je návštěva ROXY v únoru nutností. Stačí si vybrat a nechat se unést. Právě to začíná!

6.2. – Funk Effect (FR)
10.2. – DJ Shadow & Cut Chemist (USA)
13.2. – Scuba, Boddika (UK)
20.2. – Claptone (DE)
26.2. – Yann Tiersen (FR)
27.2. – 2manyDJs (BE)