ultra music festival miami

O víkendu proběhl obří taneční svátek v americkém Miami – Ultra Music Festival, který byl přenášen živě za pomoci streamovací platformy twitch. Díky tomu jsme mohli vidět nespočet kvalitních vystoupení, ale také slyšet nové tracky či zažít světové premiéry. A jelikož nepředpokládám, že se najdou takový blázni, aby u toho seděli celý víkend, udělali jsme to za Vás. Přinášíme Vám výběr toho nejzajímavějšího, co se na Ultra Music Festivalu v Miami stalo!

Martin Garrix s Aviciim a jejich nový track.
Každý rok je Ultra plné novinek, které světoví DJs představují pro nadcházející festivalovou sezónu. Jedna z nejsledovanějších skladeb letošního ročníku je určitě kolaborace Martina Garrixe se švédským velikánem Aviciim, kterým do nové skladby „Waiting For Love“, nazpíval vokály John Legend.

KSHMR se ukázal na pódiu při Tiëstově setu.
Asi znáte zatím poslední Tiëstův singl Secrets, na kterém spolupracoval právě se zmíněným interpretem KSHMR. Ten byl ještě do nedávna pro fanoušky taneční hudby velkou záhadou, ale podařilo se „vyšťourat“, že se jedná o producenta The Cataracs, který zodpovědný za hitovky pro Pitbulla, Iglesiase, Davida Guettu či Rihannu. Zmíněná skladba zazněla v Tijsově setu a právě při její reprodukci se na pódiu vedle hvězdného Holanďana postavil i KSHMR. Oficiálně se tak jednalo o první „vystoupení“ pod touhle značkou a kdo jiný by jej lépe uvedl, než sám pan božský, který měl na pódiu snad nejvíc „hostů“ ze všech vystupujících.

tiesto a kshmr

Alesso představil svůj nový singl.
Ano, všichni ho milujeme. Švédský génius Alesso představil další majstrštych ze své dílny. Novinka se podle všeho jmenuje „If It Wasn’t For You“ a u fanoušků zaznamenala skutečně skvělý ohlas. Ale vzhledem k tomu, že při loňském vystoupení představil i skladby „Sweet Escape“ a „Scars For Life“, které dosud nevyšly, tak bych se zatím na nějaký relase netěšil. Druhá jmenovaná pecka dokonce ani nezazněla v jeho letošním setu, což je rozhodně škoda.

Axwell s Ingrossem ve společném setu.
Možná si pamatujete na rok 2013, kdy Swedish House Mafia zakončila svou „One Last Tour“ právě na Ultra v Miami, kde se jednalo o jejich poslední společné vystoupení. A tak není divu, že někteří fanoušci to brali jako „návrat“, kdy dva ze tří hrdinů budou stát zase bok po boku (Steve měl svůj set v jiný den). Axwell nezapoměl do mikrofonu zmínit, že tohle místo pro ně hodně znamená, a vypadal, že si hraní s Ingrossem užívá. Jejich vystoupení pak sklidilo obrovský aplaus a kluci dokonce dostali i lepší čas než světová DJská jednička Hardwell. Defakto je organizátoři postavili do role headlinerů toho večera.

Maníci s plachtou proti dešti.
Ani tak velký festival, jako je Ultra, neporučí větru a dešti. Organizátoři s touhle možností asi nepočítali a (nejen) při setu Olivera Heldense byla vidět poměrně komická situace, kdy dva chlapi drží plachtu nad přehrávači a mixážním pultem tak, aby do nich nepršelo. Příště asi myslet i na tyhle možnosti.

Tiësto a výpadek zvuku.
Těžko soudit, zdali šlo o chybu DJe, zvukaře či techniky. Nicméně posoudit to můžete i Vy z níže přiloženého videa.

Hardwell a Dannic s další společnou skladbou
Že jsou tihle dva velcí kamarádi, všichni víme. Při svém setu Hardwell představil jejich společnou novinku, která zní poměrně dost tvrdě a přináší zajímavý progressivní podkres. Asi jeden z nejlepších tracků, které Robbert v ten večer zahrál.

DJ Snake zveřejnil číslo na Dillona Francise
Ano, DJ Snake zveřejnil soukromé telefonní číslo na svého kamaráda, DJe a producenta – Dillona Francise. Rozsvítil jej přímo na všech obrazovkách při průměrné sledovanosti 100 tisíc lidí v online přenosu. Dillonovi okamžitě začali chodit SMS zprávy a během chvilky jich tam měl více jak tisíc, jak uvedl sám na twitteru. Nutno podotknout, že se jednalo o vydařený žert. Nicméně to bude chtít asi novou SIMku 🙂

ultra miami dillon francis tel number

Justin Bieber vystoupil společně s Jack U
Ano, čtete správně. Při Skrillexově setu se na pódiu objevil i (ne)milovaný zpěvák – Justin Bieber. Ten se společně sním a Diplem, podílel na skladbě „Where Are U Now“, kterou také odprezentovali živě. Podívejte se na jejich show.