Nizozemský premiér Mark Rutte oznámil, že Nizozemsko neotevře noční kluby, dokud nebude k dispozici vakcína proti COVID-19. Očekávalo se, že noční kluby se znovu otevřou již 1. září, ale v zemi došlo k prudkému nárůstu případů koronaviru a rozhodnutí bylo změněno.

Zpráva o znovuotevření klubů společně s vakcínou přišla na tiskové konferenci 13. října, kterou místní vláda svolala. Současně byl oznámen zákaz outdoorových akcí a veřejné konzumace alkoholu. Kromě toho platí standardní pravidla pro rozestupy a kapacitní limity ve vybraných prostorech. Předseda vlády uvedl: „Doufali jsme, že diskotéky a kluby se otevřou ještě předtím, než bude vakcína, ale v tuto chvíli je to nerozumné. Chápu, že je to hrozné, protože tohle odvětví je důležité pro celé Nizozemsko.“

Přestože je v Nizozemsku relativně nízký počet případů, předseda vlády Rutte a ministr zdravotnictví Hugo de Jonge raději neriskují. Nizozemská vláda navíc zakoupila další vybavení pro efektivní testování COVID-19 na nadcházející měsíce. Rutte a de Jonge věří, že vakcína bude k dispozici počátkem roku 2021 a vše se začne vracet do normálu. Pro odvětví nočního života je to velká rána, ale i tak doufáme, že se to co nejrychleji uklidní.