Prý stačí jedno jablko denně a nemusíte k doktorovi. Sklenka vína při večeři zase snižuje riziko rakoviny a chození na festivaly vám může pomoct k delšímu životu … Počkat, co že bylo to poslední?

Podle studie, kterou provedli  O2 a Goldsmith’s University Associate Lecturer Patrick Fagan, vyšlo najevo, že chození na koncerty a festivaly má mnoho pozitivních účinků na naše zdraví.

Účastníci výzkumu uvedli, že po konání festivalové akce jim pocit sebehodnocení vzrostl o víc jak 25 %, důvěra vůči ostatním lidem také o více jak 25 % a duševní povzbuzení dokonce o více jak 75 %.  Celkový „pocit pohody“ či blahobytu, chcete-li, se tak zvýšil o 21 %.

Patrick Fagan, odborník v oblasti chování a docent na Goldsmithově univerzitě, řekl: „Naše výzkumy ukazují, že chození na akce a festivaly má hluboký dopad na naše pocity štěstí, blahobytu a celkové zdraví – s tím, že klíčová je pravidelná docházka. Podle všech našich zjištění by mělo být chození na akce alespoň jednou za 14 dní, což by mohlo způsobit prodloužení života až o deset let.“

Upozornění: chození na akce nenahrazuje zdravou stravu nebo cvičení.

Tohle není rozhodně jediná studie, kterou na našich stránkách naleznete. Další zajímavé články naleznete zde:

Studie prokázala, že vodka s red bullem má stejné účinky jako kokain

Studie odhalila nejzdravější alkoholický nápoj na párty (a vodka to není)

Nová studie: poslech taneční hudby při práci zvyšuje efektivitu

Nová studie: chození na festivaly je našemu zdraví prospěšné

Nová studie odhaluje statistiky o EDM posluchačích

Zdroj: youredm.com, youtube.com