Drogy rozhodně nejsou a nikdy nebyly příjemným tématem, ale bohužel ani v končinách elektronické taneční hudby se tomu nevyhneme. Poslední dobou je tato problematika dost diskutovaná, jelikož zdroje jsou čím dál dostupnější, rozšířenější a dokonce i silnější. Jistě každý z nás, kdo jezdí už pár let na akce, si někdy povšiml lidí, kteří rozhodně nebyli pouze na alkoholu.

Jedním z největších problémů vůbec je jistě i posouvání věkové hranice, která je už v dnešní době opravdu nízká. Pro mládež jsou drogy sehnatelnější a ve srovnání s alkoholem za celý večer i cenově dostupnější.

Národní centrum pro výzkum drog nedávno vydalo šokující zprávu, která se týkala trendů v této oblasti. Jejich studie totiž ukázala, že užívání tablet extáze, kapslí a krystalů dosahuje u mladých dospělých lidí rekordních hodnot. Výzkum také odhalil, že kapsle a krystaly jsou čím dál více silnější než tablety extáze. I přes to, že je forma prášku stále nejoblíbenější, tak je na rychlém ústupu. Celkově se popularita kapslí od roku 2008 zvýšila z 19 procent na neuvěřitelných 72 procent. Extáze ve formě krystalů se pak zvýšila od roku 2013 z 39 procent na 62 procent. Prudký nárůst zaznamenal v posledních letech i kokain, který od roku 2003 vzrostl z 23 procent na 59 procent.

Použití stimulantů s vyšší čistotou může zvýšit riziko akutních a dlouhodobých negativních účinků na zdraví. Akutní účinky mohou zahrnovat dehydrataci, nepravidelnou srdeční frekvenci, zvracení, bolesti hlavy nebo třeba záchvaty,“ vysvětluje doktorka Amy Peacock.

Údaje shromážděné pro studii byly založeny na informacích získaných ze vzorku 799 mladých Australanů ve věku kolem 21 let.

Zdroj: thenewdaily.com