Veškeré spekulace, dohady i obavy se nakonec naplnily. Ultra Europe se bude přesouvat na nové místo, a to pouhé dva týdny před akcí. Po dlouhém odkládání ze strany organizátorů nakonec přišlo na sociální sítě oficiální vyjádření, kde se rozepsali o tom, že pro větší pohodlí návštěvníků se celá akce bude přesouvat na stadion Park Mládeži, který leží jen necelý kilometr od toho původního. Toto přemístění navíc bude trvat po další čtyři roky. Dále uvádějí, že rozhodnutí bylo učiněno na doporučení místních orgánů a chorvatských agentur spolu s bezpečnostními složkami Ultra Europe týmu.

Nová lokalita je prý mnohem větší, blíže k hotelům a dopravě a umožňuje kratší vzdálenost mezi jednotlivými stagemi. Zpráva také zmiňuje, že se organizátoři snaží Ultra Europe neustále rozvíjet, ale zároveň chtějí respektovat i sportovní komunitu. V tomto případě je řeč o profesionálním fotbalovém týmu Hajduk, který hraje na stadionu Poljud důležité zápasy. Více se o této problematice dočtete v našem předchozím článku.

Na závěr organizátoři uvádějí, že areál pojme minimálně 165 tisíc fanoušků a na další stage je tu plocha o velikosti 30 000 m². To také znamená, že například main stage bude zatím největší, co kdy na Ultra Europe byla, a spolu s tím se můžeme těšit na další technická vylepšení, která nebyla dříve možná.

Celý tým Ultra Europe ve spolupráci s městem Split a chorvatským ministerstvem cestovního ruchu věří, že naši účastníci budou velmi potěšeni modernizací, kterou toto přemístění představuje, a těšíme se, že Vás přivítáme v novém domově Ultra Europe!

Podoba nového stadionu