Tiësto je bezpochyby nedílnou součástí kultury elektronické taneční hudby, která zároveň podporuje i rozvoj nových umělců na vlastním labelu „Musical Freedom„. K tomu nedávno přibyl také dokument pod názvem „Musical Freedom Focus„, kde se sami umělci mohou vyjádřit o sobě, hudbě, skládání a zkrátka o všem, co je v hudebním průmyslu naplňuje.

Je vzrušující vidět, jak každý z nich roste a jaký je jejich úspěch od prvního vydání na mém labelu „Musical Freedom“. Tento label se ukázal být důležitým odrazovým můstkem v taneční hudbě, který přispěl ke kariéře mnoha umělců. Se seriálem „Musical Freedom Focus“ chceme ukázat fanouškům příběhy našich nejdůležitějších DJs, jak se v průběhu let vyvíjeli a jak je pro ně kreativita středem veškerého dění,“ vyjádřil se k minidokumentu sám Tiësto.

V seriálu se objevil například Jauz, Brohug a také jeden z nejoblíbenějších umělců současnosti Oliver Heldens. Ten se zde zmínil o svých začátcích a hlavně o tracku „Gecko“, jenž byl v jeho kariéře roku 2014 opravdu zlomový.

Gecko jsem udělal s mými rodiči – jel jsem s nimi na prázdniny a když jsme autem projížděli jižní Francii, tak jsem složil „Gecko“. Byl to v podstatě první deep house/tech-house track, který „zboural“ hlavní stage EDM světa,“ přiznává ve videu Oliver.

Zdroj: youtube.com