DJing je dřina a věřím, že neustálé cestování po světě a okupování hotelů nemusí vždy sedět každému. Někteří producenti proto raději zůstávají v teple domova a soustředí se výhradně na produkci, než na ostatní věci kolem hudební scény. V současné době se na elektronické taneční scéně probírá velice žhavé téma o „ghost-produkci“, respektive, když skladby za známé DJské tváře vyrábí někdo jiný. My přinášíme TIP na pět nejlepších mužů v pozadí, kteří stojí za úspěchy jiných.

5. Tom Staar

Brit Tom Staar je známý především díky svým remixům pro Swedish House Mafia a vydává na takových labelech jako Spinnin, Toolroom či Wall Records. Působí jako „producent“ pro jiné umělce a vytváří jim hudební podklady pro některé skladby.

4. Joachim Garraud

Joachim Garraud je známý především díky tomu, že především ze začátku kariéry Davida Guetty mu produkoval všechny jeho hity. Má nahrávací studio uprostřed Paříže a produkoval hudbu pro takové umělce (a teď se držte) jako: David Bowie, Kylie Minogue, Cassius, Cerrone, Moby či Robbie Rivera. S Davidem začal spolupracovat v roce 2001 a vzniklo díky tomu album „Just A Little More Love“. V roce 2006 byl nominován na Grammy za nejlepší remix a před několika lety se s Davidem „rozešli“. Nyní produkuje hudbu pod svým jménem a vydává radio show.

3. Dennis Waakop Reijers

Dennis … kdo? No, Tiesto! Tenhle pán spolupracuje s Tiestem na jeho skladbách již od roku 1998. Pod jeho tracky je podepsán jako, zvukový inženýr, aranžér a spoluproducent. Doufám si tvrdit, že tenhle pán má na aktuální taneční scénu obrovský vliv, protože ač chceme nebo ne, tak Tiesto určuje trend v oblasti EDM.2. Allessandro “Alle” Benassi

Ital Alle Benassi je bratranec Benny Benassiho. Je to vlastně i producent jeho největšího hitu „Satisfaction“, který celou jeho kariéru nastartoval. Možná pak pamatujete jejich projekt Benassi Bros. ale pak už více své jméno neukazoval. Produkoval i hitovky Chrise Browna “Beautiful People” a “Don’t Wake Me Up.” V roce 2011 získal grammy za album „Fame“ Chrise Browna, které hudebně komponoval. Jeho poslední majstrštych je produkce pro EDM pop duo „Timeflies“.

1. Maarten Vorwerk

Kdo jiný by měl vyhrát tuhle anketu? O Maartenu jsme v minulosti již jednou psali (článek zde) a můžeme vás ujistit, že tohle je ta pravá „mašina“ na hity. Stojí za spoustou beatport chart hitovek a někteří z nás o tom nemají ani ponětí. Laidback Luke ho označil za nejlepšího producenta roku 2013. Pochází a bydlí v Rotterdamu, což je také možná důvod, proč je v holandsku tolik skvělých DJs a producentů. Jeho poslední věc se jmenuje “Dirty Funkin’ Beats”, kterou vydal Chuckie. Kromě toho stojí například i za:

Swedish House Mafia – Until Now (celé album)
Dimitri Vegas & Like Mike – Wakanda
Sandro Silva & Quintino – Epic
Quintino – We Gonna Rock
Yves V, Felguk – WOW (Original Mix)
Yves V – Arkadia (Original Mix)
Jacob Van Hage & Oliver Heldens – Thumper (Original Mix)
Jacob van Hage ‎– Spotfire Written-By, Composed By – M. Vorwerk
Ruthless – Gers