Věděli jste, že výraz MC se původně objevil v sedmdesátých letech a je zkratkou pro „Master of Ceremonies“? Od té doby se toho mnohé změnilo a MC se stal synonymem hip hop kutury. To ale neznamená, že by tohle povolání nemohlo proniknout i do ostatních hudebních odvětví. V posledních letech se zejména na velkých festivalech můžeme potkávat s borci, kteří nějaká ta léta v oboru mají za sebou. A jelikož být MC není nic jednoduchého a vyžaduje to notnou dávku šikovnosti, rozhodli jsme se jim věnovat zvláštní prostor. Vybrali jsme pro Vás, pět nejlepších na poli housové scény.

5. Zawdi MC

Během své dovolené v roce 2001 se Zawdi připletl do cesty DJům Chuckie a Posh-E, kteří mu silně doporučuli, aby se vydal na dráhu MCho. Ten jejich hlas vyslyšel a vyplatilo se. Už dělal support takovým jménům jako Tiësto, Martin Garrix, Chuckie, Sunnery James & Ryan Marciano, Quintino, Sidney Samson či Laidback Luke.

4. Mitch Crown

Všeuměl Mitch Crown není jen MC ale také zpěvák, skladatel, producent, DJ a klavírista. Jako MC se představil po boku Fedde Le Granda, Funkermana, R3haba a mnoho dalších. Jeho zpěv můžete slyšet ve skladbách „Spaceman“ od Hardwella, „Heaven“ od Quintina či “Rockin High” od Fedde le Granda.

3. Like Mike

Dimitri Vegas & Like Mike je bratrské duo, které snad na našem serveru nemusíme představovat. Dimitri je ten za pultem a Mike je ten za mikrofonem. Původně sice začínal jako hiphopový MC a DJ ale po návštěvě Subliminal Sessions párty na Ibize, kde vystupoval Eric Morillo, se totálně zamiloval do housové hudby. Aktuálně jim patří šesté místo v žebříčku DJ Magu.

2. Mc Gee

Britský odchovanec, který je oficiální hlasem Sensation, zaznamenal zlomový bod při vydání hitovky „Put Your Hands Up 4 Detroit“. Ano, ten hlas ze skladby Fedde le Granda, která vyšla v roce 2006, patří jemu. S Feddem již také cestuje mnoho let a dělá mu oficiálního speakera. Kromě toho supportoval taková jména jako Nicky Romero či Mark Knight.

1. MC Stretch

Hlavní stage Tomorrowlandu, Dance Valley či Mysterylandu. To už musíte sakra něco umět, aby Vás tam s mikrofonem v ruce pustili. Tenhle pán je navíc velkem sympaťák a zapojuje se aktivně i do hudební tvorby. Naposledy například skladba „Right Here Right Now“ s producentem Joopem či „Some Things Must Be Done“ s Rene Ameszem. Aktuálně asi není většího burcovače davů, než je tenhle pán.