Ani se to neuvědomujeme ale taneční scéna (obvzláště pak ta housová), se hemží sourozeneckými dvojicemi. My přinášíme přehled pěti nejlepších, které se aktivně podílejí na vytváření EDM komunity.

5. Matisse & Sadko – ruská bratrská dvojice, která si rychle udělala jméno po celém světě. Jejich progresivní housové skladby hrají taková jména jako: Arty, Sander Van Doorn, Swedish House Mafia, Armin van Buuren, Tiesto, Above & Beyond, Thomas Gold, či Michael Woods. V nadcházejícím roce o nich určitě více uslyšíme.

4. Showtek – Wouter a Sjoerden Janssenovi, dva nizozemští bratři, kteří žijí pro elektronickou taneční hudbu. Mnozí znás si je jistě pamatují jako známé hardstyle DJe a producenty. Kdo ví proč se v průběhu několika málo měsíců přesměrovali na komerční hosovou hudbu, která jim určitě vynesla větší slávu a peníze. Nicméně chlapci udělali dobře … dokážete si svět představit bez takových hitů jako je Cannonball či Booyah ?

3. Steve Angello & AN21 – Steve Angello asi nepotřebuje příliš dlouhý komentář. 1/3 Swedish House Mafia, majitel labelu „Size Records“, skvělý DJ a perfektní propducent. Letos nechyběl na těch nejzásadnějších festivalech a vydal 100. release svého labelu pod názvem SLVR.

AN21 je Steveho mladší bratr Antoine Josefsson, který dosáhl největšího komerčního úspěchu s přítelem a hudebním partnerem Maxem Vangelim. Jejich velmi očekávané album, „People of the Night“ bylo kritiky nadšeně přijato a s mnoha tracky jim pomíhal právě Steve.

2. Dimitri Vegas & Like Mike – Belgičtí bratři Dimitri Thivaios & Michael Thivaios, lépe známý jako Dimitri Vegas & Like Mike vzali svět útokem a letos jim patří 6. místo v DJ Mag Top 100. Jejich skladby Wakanda, Mammoth a další válcují prodejnost Beatport charts a lidé je žerou. Vzhledem k tomu jaké pecky chystají na příští rok tak odhaduji, že jejich hvězda bude stoupat.

1. Nervo – Australské ségry Mim a Liv toho mají už hodně za sebou. Hlavní průlom nastal, když s Davidem Guettou spoluprodukovali skladbu “When Love Takes Over”, která se umístila na první příčce národních hitparád v 11ti zemí světa. V tom stejném roce se holky objevili na festivalech UMF Miami, EDC Las Vegas, Tomorrowland a TomorrowWorld. A jejich hvězda stoupá čím dál tím více. Nedávno vydaný singl „Revolution“ byl opět na první příčce v prodejnosti Beatport charts a je zní jednoznačný hit. I v roce 2014 se máme určitě na co těšit.