International Music Summit (IMS), konající se na slavném partyostrově Ibiza, otevřel svojí diskuzí spoluzakladatel této konference Pete Tong. Svou diskuzi začal emotivním proslovem ohledně tragicky zesnulého Aviciiho a dále hovořil o tom, jak se hudební průmysl může lépe vyrovnat s napětím a stresem.

Ve své řeči Tong mluvil o tom, jak jedinci v hudebním průmyslu potřebují vzájemnou podporu mezi sebou. Ohledně Aviciiho smrti řekl, že „my (DJs) bychom neměli umírat při honbě za sny.“ Tong dále také mluvil o tom, jak se Avicii, kterého našli minulý měsíc mrtvého v Ománu, rychle stal světovou superstar bez potřebných nástrojů, díky kterým by se vypořádal s obří změnou ve svém životě, která přišla téměř během chvilky díky jeho mezinárodnímu úspěchu.

Po Tongově emotivním projevu o Aviciim následovala další diskuze, která se jmenovala ‚Our Duty Of Care‘. Zde vystoupila také Christine Brown z Help Musicians UK a řekla: „Lidé v hudebním průmyslu jsou třikrát mnohem více náchylnější k utrpení duševní nemoci. Opravdu nás tlačí do akce.“