Už několik dní se objevovaly úniky fotografií o novém přehrávači CDJ-3000. I když se jmenuje CDJ, tak ve skutečnosti žádnou CD mechaniku ani nemá. Ovšem jiné přednosti rozhodně ano.

Rychlejší a pokročilejší procesor

CDJ-3000 je vybaven jednotkou MPU se schopnostmi náročného zpracování – vůbec poprvé, byla umístěna do Pioneer CDJ – aby systém běžel rychleji a nové funkce běžely hladce. Má uvnitř dva čipy – které představují některé z akcí náročnějších na procesor, jako je náhled stopy (i když se stopa přehrává), beat jump, synchronizace kláves / synchronizace, rychlejší načítání stopy a další.

Vylepšený zvukového designu

Interní zpracování výpočtu zvuku na CDJ-3000 bylo upgradováno na 96 kHz / 32 bitů a je použitelné ve všech zvukových formátech. Aktualizovaná technologie přichází také s novou funkcí Key Shift (více o tom níže), přehrávání s proměnnou rychlostí a ovládacími prvky hlavního tempa.

Už žádný slot pro CD:

Větší 9″ dotyková obrazovka

Větší obrazovka usnadňuje procházení vaší knihovny a provádění pohybů při DJingu, takže tato nová 9″ dotyková obrazovka je skvělou vlastností. Displej má 720p.

Přepracované ovládací prvky hardwaru

  • Tlačítka Playlist a Search – umístěná nad obrazovkou pro rychlý přístup k vašim playlistům a snadné procházení vaší knihovny
  • Více Hot Cue – celkem 8 tlačítek Hot Cue nyní je pod obrazovkou pro snadný přístup
  • Tlačítka Beat Jump  skok vpřed nebo vzad ve stopě v intervalech 1/2, 1, 2, 4, 8, 16, 32 a 64
  • Tlačítko Advanced Auto Beat Loop – upgrade z ovládání 4-Beat Loop NXS2, tlačítko 8-Beat Loop zdvojnásobuje vaše schopnosti smyčky

 

Kompatibilita se softwarem rekordbox a iPhone

Bez ohledu na to, jak se vám líbí DJ, je tu pravděpodobně možnost pro vás. Můžete připojit svůj notebook a přehrávat svou knihovnu Rekordbox, přehrávat USB nebo SD kartu, nebo – pokud používáte nejaktuálnější verzi Rekordboxu – dokonce připojit svůj iPhone k CDJ-3000 pomocí USB kabel a mixovat skladby přímo z telefonu.

CDJ-3000 slouží také jako zařízení Rekordbox Hardware Unlock, takže můžete jeho software používat v režimu Performance (i když máte předplatné rekordbox 6.0 zdarma).

Hlavní aktualizace pracovního postupu

Do CDJ-3000 byla přidána řada nových softwarových funkcí. Mezi nejvýznamnější patří schopnost rychle poslechu vaší skladby, ať už jde o skladbu, kterou právě hrajete, nebo ostatní ze seznamu skladeb, které vás zajímají, a výkonné možnosti synchronizace key.

Klepněte na Náhled

Nyní můžete přeskakovat a poslouchat jakoukoli část své stopy dotykem na křivku, kde chcete poslouchat. Pokud připojujete více CDJ-3000 s mixem Pioneer DJM-V10 nebo DJM-900NXS2, můžete použít Pro DJ Link k náhledu skladeb i na jiném přehrávači.

Zvětšená obrazovka CDJ-3000 vám umožňuje vidět jak aktuální stopu, tak náhledovou stopu na jednom místě, jak se skládají na sebe, což zjednodušuje váš proces míchání, aniž byste se museli příliš pohybovat mezi CDJ.

Je zde také zahrnut software 3Band Waveform, který analyzuje vaše stopy a zobrazuje hlasitost frekvenčních pásem stopy v různých barvách.

Stiskněte Cue

Pokoušíte se poslouchat jinou část skladby, kterou právě hrajete? Touch Cue vám to umožní hned, což je zvláště užitečné, pokud přemýšlíte o tom, jak budete míchat a chcete slyšet skladbu nebo outro. Vše, co musíte udělat, je se dotknout křivky, podobně jako u Touch Preview.

Míchání podle key je snazší

Pokud jste fanouškem míchání a harmonizace kláves, tak se tady dělo něco obrovského: dvě nové funkce, Key Sync a Key Shift, vám umožňují posunout key příchozí stopy k přehrávané aktuální stopy.

Současně s ohledem na nedostatek dodávek sázíme, že se jedná o úplnou náhradu a že CDJ-2000NXS2 nebude znovu prodáván – bude zcela nahrazen těmito jednotkami. Ať se vám to líbí nebo ne, jedná se o nové hráče Pioneer DJ.

Technické a hardwarové specifikace, které stojí za zmínku

Po technické stránce se podívejte na některé z nejnovějších upgradů:

  • Pokročilé MPU se značným výkonem zpracování
  • Pro DJ Link s Gigabit Ethernet
  • Podstatně vyšší jas obrazovky – lze zvýšit o 150% ve srovnání s NXS2
  • Robustní konstrukce, včetně hliníkové horní desky a přepracovaných tlačítek pro přehrávání, cue a Hot Cue, které vydrží náročnější prostředí
  • Přepracované, na dotek plynulejší ovládací kolečko s poloviční dotykovou latencí NXS2

Vyráběna bude i limitovaná edice v bílé barvě

Cena je 64.990 Kč na Profi-DJ.cz, kde je možnost předobjednávky.