Pioneer DJ představil nový kontroler se zvukovou kartou a to DDJ-FLX6. Jedná se o čtyřkanálový kontroler, který přichází s řadou nových funkcí a je navržen pro intuitivní hraní. Největší výhodou je flexibilita proto označení FLX. Pioneer nově použil u kontroleru matný povrch, který můžeme znát z CDJ a DJM.

 

Model DDJ-FLX byl aktualizován a nabídl jogy v plné velikosti CDJ-3000. Displej v jogu je taky nově upravený, aby byla dobře viditelná část v tracku pro snadnější scratch.

 

 

Kontroler je zaměřený na FX, proto má taky velký knob pro výběr efektů, podobný použil už NI u Traktor FX.

Pro povedený scratch se nemusíte ve skutečnosti ani dotknout crossfaderu s funkcí Sample Scratch, který je nově přidán i do Rekordboxu. Můžete využít zvuky, které jste přiřadili do sampleru a načíst je v decku.

 

Zapněte nástroj Jog Cutter a show může začít. K dispozici máte 10 různých scratch zvuků, zároveň můžete přepínat z jednoho na druhé jednoduchým pohybem polohy přehrávání. Pokud dáte ruku z jogu, tak stopa bude nadále hrát jako obvykle z poslední pozice Hot Cue.

 

 

Kontroler je napájen pouze jedním USB, tím pádem nepotřebuje externí napájení, ale má to i nevýhodu v podobě pouze jednoho připojeného USB.

 

Původní design je z kontroleru DDJ-1000 a DDJ-1000 SRT. Předpokládaná cena kolem 15.000 Kč.