Společnost Pioneer DJ dnes oznámila novou řadu aktivních reproduktorů v rámci studiových monitorů pro DJ, VM-50, VM-70 a VM-80.

Aktivní monitory VM-50 produkují čistý zvuk se silným a úderným basem. Monitor lze vyladit tak, aby vyhovoval charakteristikám jakékoli místnosti, takže je ideální pro vytvoření klubového zvuku u vás doma, stejně tak jako pro poskytnutí ploché frekvenční odezvy ve studiu.

Jedná se o dvousměrné aktivní reproduktory třídy D se dvěma zesilovači s vestavěnými DSP a liší se od sebe velikostí basových reproduktorů a výkonem zesilovače: Dodávají se s 5,25 „, 6,5“ a 8 „basovými reproduktory s 30 W 40W a 90W LF zesilovačem. (Všechny jednotky mají 30W HF zesilovače.) Velikost se pohybuje přibližně 8x11x10 ″ do 11x16x13 ″ a jsou dodávány s polstrovanými nohami.

Každý reproduktor řady VM obsahuje zesilovač třídy D se vzorkováním 96 kHz, který umožňuje reprodukci zvuku v širokém pásmu. Jeho vysoce efektivní výkon má za následek nízké zkreslení a zvuk s vysokou energií. Přední ozvučnice z tuhého hliníku o tloušťce 4 mm dále potlačuje rezonance a vibrace a dodává původnímu zvuku autentický zvuk.

Všechny reproduktory řady VM se vyznačují plochým zvukem, aby bylo zajištěno, že budete slyšet přirozený zvuk hudby. Každý reproduktor obsahuje nastavení DSP, které vám pomůže vyladit výstup a najít zvuk, který je ideální pro místnost, ve které pracujete. Na zadním panelu najdete 2 knoflíky: Low EQ a High EQ. Aniž byste se museli dívat, můžete kliknout na knoflíky do 4 různých pozic, což vám dává 16 možných nastavení EQ, které lze snadno využít. Vyberte si ten, který nejlépe zní pro DJing nebo produkci hudby ve vašem bytě nebo studiu, v závislosti na tvaru, velikosti a konstrukci v místnosti.

Zcela nový design šestihranné hliníkové přední přepážky přináší svěží vzhled, vylepšenou kvalitu zvuku a odolnost. Snižuje nežádoucí vibrace pro menší zkreslení, zatímco ochranný kryt výškového reproduktoru snižuje riziko poškození vysokofrekvenční membrány. A kartáčovaná struktura ošetřená alumitem dává reproduktorům profesionální look, takže vedle vybavení Pioneer DJ vypadají jako doma.

Středofrekvenční a vysokofrekvenční zvuky mají konstantní směrovost, která také vytváří široký a jednotný prostor pro poslech vaší hudby. Tvar klaksonu a hrana basového reproduktoru jsou speciálně navrženy tak, aby plochá frekvence přehrávání snadno přecházela k výškovému reproduktoru, což vede k přirozenému zvuku.

Kužel wooferu z aramidových vláken a Vortex Bass Accelerator kužel wooferu z aramidového vlákna poskytuje vynikající punch, který pocítíte v basech a nízkých středních frekvencích. Tyto nově vyvinuté kužely jsou o 30 procent lehčí než běžné aramidové kužely lemované papírem, což je činí silnějšími s hlubším zvukem. Vortex Bass Accelerator zajišťuje, že zvuk v dolních frekvencích je hutný a bez nežádoucích vibrací, protože žebra v portu bass reflex znamenají, že vzduch volně proudí z reproduktoru.