Pioneer DJ dnes představil nový mixážní pult DJM-S7, ten je cenovou alternativou pro scratchující DJs na softwarech Rekordbox a Serato. Dvoukanálový DJM-S7 zdědil přesně stejný tvarový faktor jako starý Pioneer DJ DJM-S9, ale má mnoho vylepšení oproti DJM-S9, který byl představen s DJM-S11, včetně nezávislých ovládacích prvků jako jsou pady pro všechny decky, a vylepšený crossfader Magvel Fader Pro.

Stejně jako DJM-S11 obsahuje i DJM-S7 všech 22 hardwarových rytmických efektů a má vestavěný USB hub pro připojení například dvojice Rane Twelves. Odemkne Serato DJ Pro a Rekordbox, včetně funkcí DVS, takže můžete využívat výkonnostní funkce na obou platformách. Není třeba zadávat licenční klíč – odemykání softwaru provádí samotná jednotka.

Pioneer DJ říká, že kvalita zvuku byla ve srovnání s DJM-S9 vylepšena, ale že DJM-S11 je stále nejlepší mixážní pult, po stránce kvality zvuku.

DJM-S7 přináší také několik funkcí, které dosud u scratch mixážních pultů od Pioneer DJ dosud nebyly vidět:

  • Připojení Bluetooth (pouze příchozí signál do mixážního pultu) – přidejte bezdrátový zdroj hudby buď do kanálu, nebo přímo do výstupu Master. Samozřejmě dojde k mírnému zpoždění zvuku, takže se nejlépe používá jako záložní zdroj hudby nebo k přidání smyček.
  • „Loop Midi“ – pomocí efektových pádel můžete opakovaně posílat Midi zprávy do Serato DJ Pro a Rekordbox

Unikátní pro DJM-S7, jsou funkce Loop MIDI – inovace ve světě DJ, kterou jsme ještě neměli možnost vidět. Na první pohled to vypadá jako jednoduché schéma mapování MIDI pro efektová pádla. Ale jde to mnohem hlouběji, což vám umožňuje posílat MIDI signály a příkazy synchronizované s BPM vašich stop. To vám umožní nastavit praktické funkce (řekněme například řazení kláves) na efektová pádla.

Kombinace efektů a ovládání jsou omezeny pouze na fantazii DJ.