Pioneer představil nový mixážní pult DJM-V10, který je určen pro klubové instalace, tour a festivaly. Mix se může pochlubit 6-ti kanály, přičemž každý kanál má 4-pásmové ekvalizéry (výšky, středy, střední hloubky, hloubky).

V hlavní sekci je 3-pásmový izolátor EQ pro další vytváření vašeho mixu, což je vlastnost nalezená u špičkových mix pultů (DJM-2000). K dispozici je také přepracovaná sekce Beat FX s velkým 4″ dotykovým displejem pro zobrazení vašich FX a parametrů spolu s novým efektem Shimmer.

Sekce Booth obsahuje 2-pásmové EQ (výšky, hloubky), které vám umožní upravit zvuk, který slyší DJ z odposlechů. Má také dvě sady výstupů pro sluchátka se dvěma CUE tlačítka na sluchátka pro každý kanál (zjednodušení CUE během B2B DJ setu), a navíc má dva USB konektory na přední straně pro rychlé přepínání DJů.

DJM-V10 má také funkci Send / Return, která vám umožňuje poslat kanál na jeden ze čtyř vestavěných FX, které můžete vybrat na přední straně jednotky, nebo na jeden ze dvou externích efektů, které zapojíte do mixu, jako je jako hardwarový efektor, pedály kytary atd.

Je kompatibilní se softwarem Rekordbox DJ společnosti Pioneer DJ, Rekordbox DVS, Traktor DVS, s připravovanou kompatibilitou Serato DJ Pro. Lincece na DVS se musí většinou dokoupit. Má 96kHz / 64bitovou zvukovou kartu s 32bitovými A / D a D / A převodníky, což z ní činí kartu nejvyšší kvality, kterou Pioneer DJ může nabídnout, alespoň na papíře.

Pro koho je DJM-V10?

Je to zvíře: šest kanálů je více než dost pro všechny klubové DJ (i když všechny čtyři jsou neobvyklé pro turné headlinerů) a nový čtyřpásmový ekvalizér (jako u Allen & Heath), izolátor EQ, FX Sends a Beat FX vám více možností než kdykoli předtím vyřezávat zvuk a posílat ho dál – alespoň na mixážním DJ pultu.

Před několika lety vydala PlayDiffer analogový mixer Model 1, který měl také šest kanálů s rozsáhlými možnostmi posílání a jedinečnou sekcí EQ. Ačkoli neměl digitální FX a konektivitu, je to čest pro orientované DJ / producenty jako Richie Hawtin a Carl Cox, kteří vytvářejí remixy a produkce za běhu během show.

DJM-V10 si klade za cíl nabídnout stejné množství kanálů s přidáním digitální technologie, což znamená, že pokud jeden z nich najdete na svém příštím eventu, můžete svůj notebook připojit bez problémů a také využít výhody Beat FX, na které jsou DJs si zvykli. A v případě, že vás zajímá, jak je na tom Sound Color FX v podstatě byl rozdělen do dvou částí: sekce Filter a sekce Send (která má efekty Short Delay, Long Delay, Dub Echo a Reverb, všechny post-fader od poslání (SEND).

Je to rozhodně výsledek, co je více zaměřen na audiofily a DJ / producenty s živým remixováním, který požadují výkonný mix a dokáže změnit jeho zvuk tak, jak současná vlajková loď DJM-900NXS2 nemůže. Není to levné, je to pro ty, kteří požadují jen to nejlepší, co Pioneer DJ nabízí.