Rezidentka prestižního klubu Retro Music Hall, Mejsi, která za svou patnáctiletou kariéru procestovala celou republiku, rozhodně patří mezi nejzkušenější osoby za mixážním pultem. Během své DJské kariéry vystupovala na velkých akcích, jako jsou Mácháč, Air, Westfest, a zahrála si i v chorvatském klubu Papaya. Její styl se navíc nedá pojmenovat jedním slovem, protože kromě mainstreamového „edmka“ má Mejsi i techno či hardstyle projekt. Nejen na to jsme se ptali v našem rozhovoru.

Ahoj, Mejsi, předně Ti chci poděkovat za Tvůj čas a že jsi svolila k rozhovoru. Skoro jsem Tě až musel přemlouvat, nerada dáváš rozhovory?
Ahoj, TiGi. Ano, je to tak. Nepřijde mi, že jsem nějak zajímavá osoba pro rozhovor. 😀

Pojďme k DJingu. Jak dlouho se pohybuješ za mixážním pultem?
Letos to bude už 15 let.

Kdo byl tvůj DJský vzor v začátcích?
V 98 roce jsem narazila na televizní kanál VIVA a tam tehdá byl přenos z Love Parade a hrála tam DJka Marusha. Byla jsem opravdu unešená a hlavně nadšená, že existují i DJky a že to vlastně taky můžu dělat. 😀 (Bylo mi 8 let.)

Jsi známá tím, že se nesoustředíš na jeden hudební styl, ale ráda si kromě mainstreamového proudu zahraješ i techno či nedávno jsi vystupovala na hardstyle a hardcore akci. Je to jen nějaká dočasná rozmanitost nebo se chceš i nadále takhle prezentovat?
Na tohle se mě ptá hodně lidí. Vezmu to od techna. Ráda sedím u abletonu a ráda si odpočinu od toho, co každý víkend hraju, a tak se často stává, že to, co vyprodukuju, je techno. Měla jsem to na svém soundcloudu a občas poslala mezi technaře. Ozvalo se mi pár labelů, jestli to u nich nechci vydat, a já si řekla, proč ne, ale pod Mejsi to bude blbé – a tak jsem si vytvořila projekt DIZZKO BIZKIT.

Co se týče hardstylu, tak tam je to dlohodobá záležitost, myslím, že kolem roku 2010 jsme si s PEETEM CRUEM chtěli udělat HS duo 😀 Neklaplo to, lidi tady na to ještě nebyli připraveni, a tak jsem alespoň své sety většinou zavírala nějakým HS trackem. Dneska ty lidi jsou už jinak nalazeni a jsou schopni bez problému pobrat i víc věcí namíchaných do sebe 😀

Myslíš, že ženy za pultem to mají lehčí nebo naopak?
Nepřišlo mi, že bych to já osobně měla nějak lehčí. Těžko říct. 😀

Vystupuješ tedy pod alter egem Dizzko Bizkit, pod kterým jsi nedávno vydala úspěšný singl Bál. Co Tě vedlo k tomu, předělat známou melodii z populární pohádky Popelka?
Ha ha ha 😀 Před asi 6 lety tuhle pohádkovou melodii předělal Jaques Raupé a já to každej rok hrála v období Vánoc. Hledala jsem, jestli už to někdo náhodou nepředělal do nějakého aktuálního zvuku: a nikdo nic, tak jsem se rozhodla udělat vlastní verzi pro české publikum. Někteří to asi neunesli a neustále mi předhazovali, že je to vlastně vykradené atd. … Ale, že jiní producenti recyklují staré věci a předělávaj je do nových verzí, to už nikoho nezajímá, to už se neřeší. Každej rok vyjde stovka verzí pro track SWEET DREAMS, i pod jiným názvem, a nikdo nic, ale Dizzko Mejsi něco zrecykluje a v Čechách lidem bouchaj hlavy. Nejvíc samozřejmě remcali ti, co sami nesložili ani notu, tak ti byli nejchytřejší, ale tak to tady prostě bejvá. 😀

Jsi rezidentkou pražského klubu Retro Music Hall, kde se za poslední rok událo několik změn. Jak osobně Ty je vnímáš?
To je pravda, těch změn tam proběhlo dost a vnímám to jako krok vpřed. Já osobně jsem spokojená, Retro mi za poslední rok dalo opravdu hodně a jsem za to moc ráda.

Víme o Tobě, že spolupořádáš západočeský WestFest. Když máš tyhle promotérské zkušenosti, koukáš na to z pohledu DJe jinak? Dalo Ti to něco i ve smyslu vztahu pořadatel a DJ?
Jen bych Tě trochu opravila, já jsem pořadatelka a mám parťáka, ale samozřejmě mám i okolo sebe úžasnej tým lidí, kteří mi pomáhají. Tím, že už mám celkem dost festivalů projetých a vím, co mi kde vadí, tak se snažím, aby WEST FEST byl opravdu dobře připravenej jak pro DJs, tak návštěvníky. Na DJe se často zapomíná a většinou to zázemí není ideální a kolikrát se na Tebe nedostane ani s pitím. Nemáš si kam pořádně dát věci, aby ses o ně nemusel bát a mohl jít třeba pařit do kotle s lidma. A tak se snažím, aby u nás každej DJ dostal najíst, napít a mohl si odložit věci  jako člověk bez rozdílu, jestli tam je jako warmup DJ nebo jako headliner, nedělám v tom rozdíly. Určitě si teď někteří říkaj, že ne každej má na to přizpůsobenej prostor, ale ono to jde, když se chce. Dám super příklad, nedávno jsem hrála na IMAGINATION festivalu, kde vystoupilo přes 30 DJs, a dostala jsem jak najíst, tak napít a měla jsem si kde pohodlně odpočinout, všeho bylo dostatek i ve 4 ráno. Samozřejmě neházím všechny do jednoho pytle, je víc festivalů, kteří maj dobře připravené zázemí.

Co současná elektronická scéna? Myslíš, že se posouvá správným směrem nebo by sis to představovala jinak?
Vždycky to může být lepší.

Máme za sebou rok 2017, který přinesl spoustu zajímavých akcí, která pro Tebe byla ta nejlepší?
Za mě mluví slzy; jak na stagei brečím, tak se jedná o tu nejlepší akci. 😀 Takže jsem obrečela WEST FEST a Mácháč. Myslím si, že bych obrečela i PAPAYU, ale na to jsem už neměla sílu, protože jsem po návratu zjistila, že jsem tam hrála se zápalem plic.

Co je na práci DJe nejtěžší?
Myslím, že budu mluvit asi za všechny: CESTOVÁNÍ!

A co naopak nejhezčí?
Když se mejdan povede a lidi jsou spokojení.

Kam bys to jednou chtěla dotáhnout? Kde je podle Tebe ten cíl, kdy si řekneš: „Mám co jsem chtěla, teď to můžu zabalit“.
Café Mambo na Ibize.

Máš nějakou veselou historku „z natáčení“?
Já jich mám strašně moc, ale do dnes třeba nechápu pár věcí: kde se na stagei v Retru vzala ryba a jak šla ta holka domů bez kalhot, které po ni zbyly pod stageí. 😀

Díky za rozhovor!
Taky díky! 🙂