Anglická policie byla hodně překvapená, když přijela rozehnat nelegální party v důsledků nařízení spojených s koronavirem. Na místě totiž zjistila, že jde o frontu seniorů, kteří čekají na vakcinaci proti Covidu-19. A kde se tahle událost stala?

Vše se odehrálo v Essexu (Anglie), konkrétně u Saxon Hall, kde je umístěno očkovací centrum. Někdo totiž policii nahlásil, že zde probíhá nelegální „rave party“, kde se shluklo několik stovek účastníků. Bezpečnostní složky proto na nic nečekali a hned několik aut vyrazilo „do akce“. Jaké však bylo jejich překvapení, když přijeli na místo a zde bylo pouze několik stovek seniorů. Postupem času jim tak začalo docházet, že asi nepůjde o „nelegální mejdan“.

„Bylo to opravdu srandovní, když přijela policie a sdělila nám, že byla informována o nelegální akci a kolem nich byli senioři o věku 80 a 90 let, kteří stáli o berlích nebo jeli na vozíku. Někteří důchodci byli naštvaní, protože to zpomalilo vakcinační proces z důvodu přítomnosti policie a prověření všech okolností, ale útěchou jim mohlo být, že vakcínu dostali všichni, kteří čekali ve frontě. – řekl k celé záležitosti předseda Saxon Hall Dennis Baum.

Police na to reagovala prohlášením, že každý den dostávají zprávy, kde a jak lidé porušují pravidla s bojem proti coronaviru a snaží se na ně okamžitě reagovat. Toto nebylo výjimkou. Není se čemu divit, že místní policie takto rychle reagovala. Před pár měsíci tady místní složky rozpustili nelegální mejdan, kde bylo více jak 400 lidí.